Ludzas novadā mednieki izglābj divus ledū ielūzušus aļņus

Ludzas novada Istras pagastā vairāki mednieki devušies palīdzēt diviem aļņiem, kas brīvdienās bija ielūzuši ledū Ilza ezerā. Par spīti tam, ka glābšanas darbi ilga vairākas stundas un prasīja pamatīgu piepūli, cilvēki nepadevās un neatstāja dzīvniekus nosalt ledainajā ūdenī, vēsta “Degpunktā”.

Ilza ezera ledū ielūzušos aļņus vīrieši no mednieku biedrības “Istra” atrada, meklējot suni, kas noklīda no pārējiem medību laikā. Viens no tiem, kas devās dzīvniekiem palīdzēt, bija Ruslans. Viņš stāsta, ka sākotnēji kopā ar draugiem mēģinājuši saprast, ko un kā labāk darīt.

Ruslans
kopā ar medību biedriem izglāba aļņus

“Es piezvanīju saviem medniekiem. Pateicu, ka vajag kaut kādus instrumentus, vajag zāģi, laivu, virves, lai paši neiekristu ezerā. Mednieki uzreiz aizskrēja, visu atveda un sākām glābt. Mēs veidojām tādu kā taku aļņa platumā, lai viņi varētu peldēt līdz krastam.”

Kad ceļš bija atbrīvots, mednieki, ņemot talkā virves, palīdzēja dzīvniekiem nonākt krastā. Aļņiem pašiem trūka spēku.

“Celies, celies, celies! Aiziet, aiziet, celies! Kājas nekustas. Iekustinās! Salieca kāju, malacis,” mudināja glābēji.

Ruslans
kopā ar medību biedriem izglāba aļņus

“Aļņi nevarēja pat apgulties uz vēdera. Mēs tos kustinājām tā, lai asinis sāk darboties ķermenī. Pēc tam viņi jau apgulās gan viens, gan otrs uz vēdera. Kājas palika zem vēdera. Tad sapratām, ka viņi jau kaut kā sākuši kustēties. Atstājām un aizgājām pēc tam projām.”

Nākamajā rītā dzīvnieki vairs ezera krastā nav bijuši, acīmredzot aļņi atguvušies un devušies prom. Glābšanas darbi ilga trīs stundas, bija iesaistīti vairāki mednieki. Ārā bija aptuveni mīnus astoņi grādi. Paši glābšanā iesaistītie izmirka līdz ādai, bet neviens no viņiem nepadevās.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Tad, kad gājām jau atpakaļ jau uz mašīnām, no medniekiem bija jūtamas pozitīvas sajūtas. Ka viņi ir kaut ko labu izdarījuši. Varēja just, ka viņi paši priecīgi, ka izglāba dzīvniekus. Jo kāds saka, ka mēs esam mednieki, mums it kā jāšauj dzīvnieki, bet tad, kad tiem ir bēdas, ir jāglābj. Tur bez variantiem!” stāsta Ruslans, kurš kopā ar medību biedriem izglāba aļņus.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm