tv3.lv

Mājās bardaks, bērni netīrām kājām vieni ielās; garāmgājēja neizpratnē par līdzcilvēku vienaldzību

Kādā daudzbērnu ģimenē Rīgā mazākos bērnus gana pienācīgi nepieskata – ar “Degpunktā” sazinājās sieviete, kura septiņus un divus gadus vecus bērnus satikusi uz ielas un palīdzējusi viņiem nokļūt mājās.

1. jūlijā 23:01

Šonedēļ Gaida mēroja ceļu pa Brīvības ielu un pamanīja divus bērnus, kas basām kājiņām nākam viņai pretīm, līdzi velkot plastmasas rotaļlietas. Sieviete ievēroja, ka abi uz ielas ir vieni paši un viņus nepieskata neviens pieaugušais. Pieejot klāt un bērnus uzrunājot, Gaida noskaidroja, ka lielākajai meitenei ir septiņi gadi un septembrī viņa uzsāks skolas gaitas, bet brālītim ir vien divi gadiņi. Mamma esot mājās un sūtījusi uz aptieku pēc tabletītēm.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tā kā meitenīte zinājusi, kur viņa dzīvo, Gaida nolēma abus pavadīt līdz mājām.

Gaida
pamanīja bērnus un aizveda uz mājām

“Tā mēs gājām līdz brīdim, kad man no muguras atskanēja balss – sieviete, kur jūs stiepjat manas rotaļlietas? Tad man neienāca prātā, ka tie bērni, tās mantas, ko viņi nesa, ir kaut kur paņēmuši. Vai pie mājas kādas. Viņa pienāca klāt un atņēma tās mantas. Un es prasīju viņai: “vai viņa pazīst tos bērniņus?” Viņa atbildēja: “nē, protams, nē.”

Gaida stāsta, ka sieviete paņēma savas plastmasas rotaļlietas un devās prom, bet viņa ar bērniem lēnā garā devās uz viņu mājām. “Tad es lēnām sāku domāt, kas mani tur sagaidīs. Bet tie bērni, lai kā, viņi bija tik ļoti pozitīvi. Viņi abi divi plikām kājiņām. Kājiņas netīras. Tam puisītim pampers, man šķiet, nav nomainīts vismaz pāris dienas. Tāds viņš nabags. Bet smaida. Nevis, ka tur raudātu vai čīkstētu, ka tā māsa velk uz mājām,” stāsta Gaida.

Pēc tā, kā māsa brālīti uzpasēja un divgadnieks tam paļāvās bez iebIldumiem, Gaida noprata, ka abi dodas līdzīgās pastaigās bieži vien. Drīz visi trīs nonāca līdz daudzdzīvokļu mājai.

“Tad, kad mēs iegājām iekšā, es ieraudzīju visu to “kara lauku”. Bet es iekšā neiegāju, es tikai paskatījos, ka tā mamma ir gultā, es redzēju tikai viņas galvu. Viņa piecēlās sēdus un sāka tai meitenītei šausmīgi krist virsū par to, ko tu atkal izdarīji. Es viņai teicu, ka:” neviena vārda jūs nedrīkstat meitai teikt,  viņa ir varone! Viņa atveda brālīti no Brīvības ielas mājās”,” stāsta Gaida.

Gaida izsauca likumsargus, lai šo ģimeni kāds atbrauc un apseko.

Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis stāsta, ka, pašvaldības policijai ierodoties uz izsaukumu, dzīvoklī konstatēta diezgan liela nekārtība, taču citādi lielu pārkāpumu nebija. Abu bērnu māte bija skaidrā, lai gan miteklī valdīja nekārtība. Tādēļ policija informēja bērnu māti, ka dzīvoklis ir jāuztur kārtībā un ka dzīvesvietu turpmāk apsekos, lai pārliecinātos par bērnu attīstībai pietiekami drošu vidi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Informācija nodota arī citām tiesībsargājošām iestādēm, kas strādā ar bērniem, tostarp bāriņtiesai. Uzsākta arī administratīvā pārkāpuma lietvedība par bērna aprūpes pienākumu nepildīšanu.

“Kas man no visa šī vissvairāk sāp un visvairāk arī uztrauc, ir mūsu visu vienaldzība. Lejā es satiku vīrieti, ļoti solīdu vīrieti, kas teica, jā, viņi to ģimeni zina. Tā meitenīte vienreiz ir kaut ko metusi un viņam mašīnu sabojājusi. Redziet, tā ir tā lieta, ko mēs atceramies – mums sabojāja mašīnu, mūsu īpašumu. Bet, kas ar tiem bērniņiem? Cilvēki mierīgi dzīvo, nu jā, ir viņa tāda tur. Viņa ceturto bērnu atkal gaida tagad. Man liekas, ja tā mēs dzīvosim, tad būs vēl vairāk tās nelaimes,” spriež Gaida.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm