Policija: Mājas karantīnas neievērotāju skaits pieaug

Pēdējo dienu laikā policija saņēmusi īpaši daudz sūdzību no iedzīvotājiem, kas kļuvuši par lieciniekiem savu līdzcilvēku pārkāpumiem. Nelielos ciematos, kur visi viens otru labi pazīst, ar vien biežāk tiek ziņots par kaimiņiem un draugiem, kas neievēro pašizolāciju, par spīti neseniem ārvalstu apmeklējumiem.

Lasi vēl – Pēc ceļojuma ierodas darbā: policijai Ventspilī nākas mājās aizraidīt kādu vīrieti

“Cilvēku bezatbildībai robežu nav. Šovakar ieejot vietējā “Top” veikalā ieraugu tēti, kurš tikko ir atgriezies no Norvēģijas, kuram ir četri bērni, no tiem divi iet vietējā bērnudārzā, bet viņš priecīgs sapērk “šmigu” un aiziet. Tai pašā laikā veikalā ir bijusi Sandra, kas dārziņā strādā par auklīti, kopā ar vīru, kurš arī tikko atgriezies no ārzemēm un mierīgi pastaigājas pa veikalu. Cik tādu ģimeņu būs?” neizpratnē ir Gardenes ciema iedzīvotāja Velta.

Par ārkārtas situācijas drošības pasākumu neievērošanu draud administratīvā atbildība un sods līdz 350 eiro. Likumsargi ziņo, ka šādas lietvedības jau ir uzsāktas un cilvēku visbiežāk paveiktie pārkāpumi ir bezatbildības dēļ.

“Līdz 16. martam tās uzsāktas pārsvarā par cilvēku pulcēšanās ierobežojumu pārkāpšanu, savukārt no 16. marta lietvedības uzsāktas pārsvarā par pašizolēšanās prasību neievērošanu,” skaidro Valsts policijas pārstāve Elīna Priedīte.

Pēdējās diennakts laikā visbiežāk ārkārtas situācijas apstākļus neņem vērā Rīgas reģiona iedzīvotāji, policistiem un kaimiņiem pieķerot 19 cilvēkus, kam vajadzētu atrasties mājas. Otrajā vietā ierindojas Zemgale, kurā uzsāktas astoņas lietvedības. Latgalē seši cilvēki, kas atgriezušies no ārzemēm, devās uz publiskām vietām, savukārt Vidzemē to darīja pieci atbraucēji. Kurzemē jauno rīkojumu nepārkāpa neviens.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kopā 24 stundu laikā apkārt staigāja 38 potenciāli inficēti iedzīvotāji. Kopš lieguma stāšanās spēkā uzsāktas sešdesmit sešas administratīvās lietvedības. Ja tas beidzas ar kāda inficētā cilvēka nāvi, krimināllikums atbildīgajam paredz brīvības atņemšanu līdz astoņiem gadiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm