Mājdzīvnieks devies uz citiem medību laukiem? Iepazīsti vietu, kur mīluli var apglabāt bez maksas

Raidījums “Degpunktā” piedāvā ieskatīties, kāds izskatās raidījuma moderators Kristaps Rūķītis, kad jāņem rokā zāles pļāvējs, lāpsta vai kāds cits saimniecības instruments.

2017. gada 26. decembrī 22:26

Braucot no Rīgas uz Liepāju, šosejas sākumā labajā pusē ir uzraksts “Citi medību lauki”. Ja nekad neesat piestājuši, noteikti to varat izdarīt pat bez īpaša iemesla. Ikvienu tur sagaidīs vienmēr atsaucīgais un smaidīgais dzīvnieku kapsētas saimnieks Kristaps Rūķītis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kapsēta ir kā parks, to pierāda kaut vai fakts, ka to regulāri apmeklē tūristi. Un tas ir bezmaksas pasākums, – Kristaps saka, ka vienmēr ir atvērts ciemiņiem, kuriem interesē dzīvnieku kapu kultūra.

Ideja par dzīvnieku kapiem radusies Kristapa tētim Uģim tālajā 1997. gadā. Kamēr viņš izsities cauri birokrātijai, pienākusi tūkstošgades mija. Vēl pēc pāris gadiem viss sācis darboties.

Kristapa un kolēģu rūpe ir kritušo un dažādos nelaimes gadījumos bojāgājušo dzīvnieku savākšana. Un tas nebūt nav viegli, – ir daudz jābraukā un jābūt īstam detektīvam, jo bieži vien cilvēku sniegtās norādes ir ļoti neprecīzas. Daudzi pat mēdz kritušos zvērus pārvietot vai paņemt uz mājām un ielikt ledusskapī.

Kas tad guļ kapos? Publika ir raibu raibā – suņi un kaķi ir vairākumā, bet netrūkst arī jūrascūciņu, trušu, mājas sesku un citu radību. “Draugs paliek draugs,” saka Kristaps.

Kristaps uzskata, ka ikviens ir pelnījis pienācīgu izvadīšanu un atdusas vietu. Vēl jo vairāk mūsu mazākie brāļi, jo viņi nekad mūs nepieviļ un nepārstāj mīlēt līdz pēdējam elpas vilcienam.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm