tv3.lv

Maskavas ielā auto notriec velosipēdistu; mediķi brīdina – šāda veida izsaukumus saņem arvien biežāk

Īsi pirms plkst. 20 vakarā kāds riteņbraucējs, saņēmis triecienu uz Maskavas ielas, atsitās pret vieglās automašīnas vējstiklu. Tuvākās mājas iedzīvotājs Jevgēnijs neredzēja pašu sadursmi, bet, samanījis rosību pagalmā, kur stāv viņa spēkrats, skrēja pārbaudīt, vai viss kārtībā.

“Tas notika pirms kustrojuma, redzēju tikai sekas – guļam velosipēdu, blakus mediķi un policiju. Automašīnai bija bojāts priekšējais vējstikls,” par avārijas sekām stāsta aculiecinieks Jevgēnijs.

Pelēkais “Toyota” vadītājs nebija pamanījis velosipēdistu, iespējams, nepārliecinoties par drošību, no blakus teritorijas izstūrējot uz galvenā ceļa.

Jevgeņijs pieļauj, ka riteņbraucējs izbrauca no ēkas pagalma, kamēr autobraucējs neredzēja to tuvojamies, koku, automašīnu dēļ, kas sedza redzamību.

Patieso notikumu gaitu gan vēl skaidro policija, uzklausot negadījumā iesaistīto, kā arī aculiecinieku versijas. Kā jau mēdz notikt sadursmēs starp automašīnām un velosipēdistiem, smagākus ievainojumus gūst mazāk aizsargātais ceļu satiksmes dalībnieks. “Toyota” stūrētājam mediķu palīdzība nebija nepieciešama, bet riteņbraucējam gan.

“Cietušais ir pie samaņas, nogādāts slimnīcā ar vairāku ķermeņa daļu ievainojumiem, tālākās palīdzības saņemšanai un izmeklējumu veikšanai,” “Degpunktā” pastāstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Inga Vītola.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

NMPD pārstāve atklāj, ka, apskatot pēdējo nedēļu datus, ievērojami audzis to negadījumu skaits, kurā cieš tieši velosipēdisti un tam jāpievērš īpaša vērība.

“Nereti ir sitācijas, kad cietušo vidū ir bērni. Tas nozīmē, ka pieaugušajiem jau preventīvi, tuvojoties vasarai, ir jāpārrunā drošība ar nepilngadīgajiem. Vēlreiz pārliecināties gan par ķiveru lietošanu, arī par to, kā pārzina satiksmes noteikumus, un protams, arī pašiem to ievērot,” aicina NMPD pārstāve.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm