tv3.lv

Meklēja pusaudža līķi, bet atrada cita cilvēka mirstīgās atliekas

Brīvprātīgo organizācijas “Bezvests.lv” pārstāvjiem, kas ikdienā organizē pazudušu cilvēkus meklēšanas operācijas, jau ilgus gadus nedod mieru mistiskā 13 gadus vecā Jāņa Tkačenko pazušanas lieta. Jaunietis 2012. gadā noslīka kādā purvā Krāslavas rajonā, un viņa mirstīgās atliekas joprojām nav izdevies atrast. Aizvadītajās brīvdienās “Bezvests.lv” brīvprātīgie atkārtoti devās uz Krāslavas novadu, lai atsāktu Jāņa meklējumus.

Pa ceļam uz purvu gan saņemts lūgums no Valsts policijas iesaistīties kāda cita bezvēsts pazuduša cilvēka meklējumos.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Rīta pusē, ierodoties Krāslavas novadā, brīvprātīgo organizācijas pārstāvji sadalījušies divās grupās, viena uzsākusi 31 gadu vecā Antona Nežberta meklēšanu, kurš, pēc Valsts policijas sniegtās informācijas, pirms diviem gadiem, 28. jūlijā, apgāžoties laivai, noslīcis Cārmaņa ezerā, otra vienība devusies uz purvu, kur tiek meklēts 13 gadus vecais Jānis Tkačenko.

Aleksandrs Faminskis
“Bezvests.lv” vadītājs

Tajās vietās, kuras mēs atzīmējām ar karodziņiem, tur tika ievilkta laiva, un no laivas ar ehokameras palīdzību sākām pētīt purvu, meklēt bērna mirstīgas atliekas. Diemžēl mēs viņu neatradām. Manuprāt, bija izdarīts liels un grūts darbs. Staigājot pa purvu, pastāv liels risks pašam iet bojā. Mēs visi izmantojām virvi, gājām sasaitē. Tika izmantoti speciāli sniega apavi, jo ar kājām tur staigāt nedrīkst. Iekāp un uzreiz nogrimsti līdz jostas vietai.

Neatrodot purvā noslīkušo zēnu, brīvprātīgie pieslēgušies otrajai grupai, kas strādāja Cēmaņa ezerā, meklējot 31 gadu veco Antonu. Ezerā nolaista motorlaiva ar ehokameru, bet ūdenī palaists speciāls robots ar akvatorijas dzelmes skeneri.

Aleksandrs Faminskis
“Bezvests.lv” vadītājs

Viņu mēs atradām aptuveni stundas laikā. Es uzreiz pieļāvu iespējamību viņu atrast. Tāpēc, ka ezers ir ļoti dziļš. Pēc sākotnējās informācijas bija zināms, ka ezera dziļums ir 35 metri. Parasti tādā dziļumā ūdens temperatūra var būt tuvu vienam grādam. Tā it kā līķis būtu gulējis ledusskapī. Tādēļ mums bija cerība aizbraukt līdz turienei un pamēģināt viņu atrast.

Turpmākās darbības pārņēma policisti.

Bojāgājušā piederīgie, kas vēroja meklēšanas operāciju no krasta, bija pateicīgi brīvprātīgajiem par izdarīto darbu un par iespēju atvadīties no radinieka un rast tik ilgi gaidīto mierinājumu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Bezvests.lv” vadītājs piebilst, ka nepilngadīgā Jāņa Tkačenko meklējumus purvā tiek plānots turpināt jau tuvākajā laikā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm