Ne visas gājēju pārejas galvaspilsētā ir drošas cilvēkiem ar redzes traucējumiem

Latvijas neredzīgo biedrība uzsver, ka akli cilvēki atbild paši par savu drošību un, esot uzmanīgi, bez problēmām iekļaujas sabiedriskā ikdienas dzīvē. Tajā pašā laikā, Rīgā ir vairākas gājēju pārejas, kurām derētu uzlabojumi, kas novērstu bīstamību cilvēkiem ar redzes invaliditāti.

“Degpunktā” jau vēstīja par negadījumu Brīvības ielā, kur uz gājēju pārejas notrieca neredzīgu meiteni. Viņa, gūto ievainojumu dēļ, nonāca slimnīcā. Cietušās draugs, puisis ar redzes invaliditāti, paspēja izvairīties no automašīnas.

“Mēs devāmies no Juglas uz “Alfu”. Izkāpām no trolejbusa un sākām ātri doties uz gājēju pāreju. Tā kā mēs esam ar redzes traucējumiem, ar meiteni sākām šķērsot ielu. Mēs nedrīkstējām iet. Automašīnas jau drīkstēja braukt. Meitene cieta un viņu aizveda uz slimnīcu,” stāsta jaunietis.

Latvijas Neredzīgo biedrības vadītājs vēlāk negadījuma dienā tika informēts par notikušo. Viņš secina, ka jaunieši šoreiz paši bija neuzmanīgi un notikušais nav saistīts ar konkrētā ceļa posma organizācijas problēmām. Tajā pat laikā, galvaspilsētā netrūkst gājēju pāreju, kuru aprīkojums nav parocīgs cilvēkiem ar redzes problēmām.

“Visumā varētu vēlēties vairāk un pareizāk, jo ir lietas, ko būvnieki izbūvē tikai tāpēc, ka ir ērtāk, bet nereti tas ir bīstami,” norāda Latvijas Neredzīgo biedrības valdes priekšsēdētājs Kaspars Biezais.

Neredzīgo biedrības vadītājs Kaspars, pastaigājoties pa Rīgas ielām, ir pamanījis vairākas vietas, kur cilvēkiem ar redzes invaliditāti varētu rasties problēmas šķērsot ceļu. Lūk, viena no tām, pāreja Juglas ielā. Problēma sekojoša – nakts laikā skaņas signāls tiek izslēgts pilnībā.

Pašvaldība nolēmusi diennakts tumšajā laikā izslēgt skaņas sigālu, lai netraucētu apkaimes iedzīvotājiem gulēt – troksnis, pēc vietējo domām, esot pārāk skaļš. Juglas iedzīvotājs Jānis ir akls. Viņš apraksta arī citas problēmas kas piemeklē redzes invalīdus uz brauktuvēm un trotuāriem. Viena no aktuālākajām problēmām, Jānis stāsta, ir neuzmanīgi ceļu satiksmes dalībnieki uz elektriskajiem skūteriem: “Tos var vadīt visi un aizķer neredzīgo. Viņi ir klusi un nedzird, ka tuvojas. Tā ir vēl lielāka sāpe nekā gājēju pārejas.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Oktobris ir “Balto spieķu” mēnesis. 15.oktobrī Latvijas neredzīgo biedrība organizēs pasākumus visā Latvijā, atgādinot ceļu satiksmes dalībniekiem, kā uz ielas atpazīt aklus cilvēkus un kādi drošības pasākumi būtu jāievēro, lai nenotiktu nelaime.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm