Jaunieti aizķēris vilciena remonta vagons

Pirmdien, 6. februārī, šķērsojot dzelzceļa sliedes un klausoties mūziku austiņās, cieta jauniete, vilciena remonta vagonam viņu aizķerot. Meitene ar gūtajām traumām tika nogādāta medicīnas iestādē, informēja policijā.

7. februārī 14:26

Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka vakar, 6. februārī, ap pulksten 15.40 Rīgā, Tapešu ielā, uz dzelzceļa sliedēm vilciena remonta vagons aizķēra kādu 2007. gadā dzimuši meiteni, kura šķērsoja dzelzceļa sliedes, klausoties austiņās mūziku, tādejādi nedzirdēja apkārt notiekošo un nepievērsa uzmanību, vai var šķērsot sliedes droši.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pēc negadījuma meitene ar gūtajām traumām nogādāta medicīnas iestādē. Par notikušo Valsts policija ir uzsākusi resorisko pārbaudi un skaidro negadījuma apstākļus.

Plašāk par notikušo “Degpunktā”, plkst. 20.45.


Lai neatkārtotos nelaimes gadījumi uz dzelzceļa sliedēm, Valsts policija atgādina par drošības padomiem, kas īpaši jāņem vērā pārvietojoties dzelzceļa sliežu tuvumā vai šķērsojot tās. Pats galvenais, šķērsojot dzelzceļa sliedes, ir pārliecināties par savu drošību un visu uzmanību pievērst dzelzceļam.

Šādi notikumi vēlreiz un vēlreiz liek atgādināt par drošību, šķērsojot dzelzceļa sliedes. Tādēļ aicinām gan pieaugušos neaizmirst par drošību sliežu tuvumā, gan vecākiem regulāri ar savām atvasēm pārrunāt noteikumus atrodoties dzelzceļa tuvumā, it īpaši, ja ikdienas maršrutā ietilpst dzelzceļa sliežu šķērsošana vai pārvietošanās gar tām.

Būtiski, lai satiksmes dalībnieki apzinās, ka esot dzelzceļa tuvumā, visa uzmanība jāpievērš drošībai – obligāti jāizņem austiņas no ausīm, lai varētu dzirdēt apkārt notiekošo. Tāpat arī viedierīces jānoliek nost, lai varētu pilnu uzmanību pievērst drošam ceļam.

Tāpat svarīgi ņemt vērā, ka vilciena bremzēšanas ceļš ir daudz garāks nekā vieglajām automašīnām, pat ja vilciena mašīnists ir laikus pamanījis bīstamību uz dzelzceļa sliedēm, tas vēl nenozīmē, ka vilciens paspēs sabremzēt. Tādēļ pirms sliežu šķērsošanas ir jāpaskatās, vai to droši var darīt, vai pārbrauktuve nav slēgta, vai netuvojas vilciens. Tāpat visdrošāk to darīt tam paredzētās vietās.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Policija aicina vecākus ar savām atvasēm pārrunāt drošības jautājumus, ne tikai par dzelzceļa sliežu šķērsošanu, bet arī par uzvedību, kādai jābūt dzelzceļa tuvumā – būtiski atgādināt, ka dažādu spēļu vai aktivitāšu veikšana uz dzelzceļa ir nepieļaujama rīcība – tādejādi dzīvība tiek pakļauta nevajadzīgam un ļoti lielam riskam. Jaunieši reizēm neaptver to, kā viņu dzīvi negatīvi var ietekmēt bezatbildīga uzvedība dzelzceļa tuvumā, tādēļ ir nepieciešams regulāri atgādināt par šādas rīcības sekām.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm