tv3.lv

Neilgā laikā Madonas pusē nokosti vairāki jēriņi; saimniece tur aizdomās kaimiņienes suni

Kaimiņu konflikts laukos Madonas pusē jau piesaistījis policijas uzmanību. Saimniece Pārsla šomēnes atvadījusies no astoņiem jēriem, kurus nokodis kaimiņienes vācu aitu suns, taču pierādījumu tam pagaidām nav.

Pati suņa saimniece noliedz ganāmpulka īpašnieces apsūdzību un uzskata, ka meli izskan gadiem ilgas personīgas nepatikas dēļ.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pārsla dzīvo Madonas pusē, un viņas īpašumā ir paprāvs mājlopu ganāmpulks. Pārsimt metrus tālāk, augšup kalnā, savā viensētā dzīvo kaimiņiene Biruta. Abas sievietes jau gadiem ilgi iesaistītas pamatīgā konfliktā, kurā katru mēnesi tiek iesaistīta arī policija.

“Kaimiņienei ir liels vilku sugas suns, precīzāk – kuce, kura iemīļosi manas aitas. Līdz ko tiek no saimnieces rokām laukā, atrodas pie manām aitām. Maijā ir nokosti jau astoņi jēriņi, ir fotografēts, filmēts. Ir suns arī tajā brīdī pieķerts pie dzīvnieka, bet ne katru reizi,” stāsta Pārsla.

Viņa norāda, ka vācu aitu suņa meitene nakts laikā nokļūst pie ganāmpulka, izlaužoties cauri žogam, un medī mazākos no zvēriem, proti, jērus, jo tie nespēj ne ātri paskriet, ne aizsargāties tik labi, kā to prot pieaugušie sugas brāļi. Teju visi jēri jau ir nokosti, tāpēc nākamie upuri varētu būt arī lielākās aitas.

Pārsla uzņēmusi arī vizuālos materiālus ar mirušajiem vai ievainotajiem lopiņiem viņas saimniecībā. Nokostas arī vairākas vistas. Bildes un video, viņasprāt, būs nepieciešams iesniegt policijā kā pierādījumus Birutas suņa darbībām, jo pati saimniece nekādi neatzīst, ka tas būtu plēsīgs.

“Tā pati Pārsla Valda Doka ir dzērāja, alkoholiķe, un viņa savus lopus laiž iet kur grib. Tie jēri, nabadziņi, ganās, nu, es nezinu, visās malās, un kas tur nokož, kas tur vispār “šiverē”, mans suns ir piesiets,” raidījumam “Degpunktā” norāda Vācu aitu suņa īpašniece Biruta.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pagaidām nevienā no kadriem nav redzams, kā suns uzbruktu kādam no dzīvniekiem, tāpēc pierādīt, ka mājlopi gājuši bojā Birutas mīluļa dēļ, pagaidām nevar. Koduma brūces gan konstatētas visiem mirušajiem jēriem.

81 gadu vecā Biruta skaidro, ka lopiņus, iespējams, nokoduši meža zvēri. Sieviete arī atklāj, ka Pārsla esot draudējusi izrēķināties ar viņu tikai teritoriālu iemeslu dēļ, un suņa vainošana izmantota kā šantāžas paņēmiens.

“Tas cilvēks nerimsies, jo viņa pat ir piedraudējusi, ka viņa nodedzinās mūsu māju, beigu beigās, ka mēs esam uzradušies nez no kurienes,” bilst Biruta.

Abu sieviešu konflikts jau vairākas reizes reģistrēts policijā. Pārsla aprēķinājusi, ka viņas zaudējumi lēšami 1000 eiro apmērā. Tos piedzīt no kaimiņienes izdotos tikai tiesas ceļā un arī, ja tiks savākti nepieciešamie pierādījumi. Jēru saimniece ir pārliecināta, ka ar laiku viņai izdosies pierādīt savu taisnību.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Lai aplūkotu šo lapu, lūdzam apstiprināt, ka esi sasniedzis pilngadību. Nu, tu jau saproti... Ja vēl neesi 18 gadus vecs/-a vai nevēlies skatīt šo lapu, lūdzu izmanto iespēju pāriet uz sev piemērotu saturu!

Man ir 18+ nevēlos redzēt šo lapu