tv3.lv

No dzīvokļa ar antisanitāriem apstākļiem izņem piecgadīgu meitenīti

Piecus gadus vecs bērns spiests dzīvot antisanitāros apstākļos – šādu informāciju saņēma policisti, un, pārbaudot adresi, izrādījās, ka tā ir taisnība, vēsta “Degpunktā”.

2021. gada 23. februārī 22:20

Pavisam nesen Rīgas pašvaldības policijas Vidzemes pārvaldes kārtības sargi saņēmuši sociālā dienesta kolēģu lūgumu pēc palīdzības – darbinieki aicinājuši vīrus apsekot kādu dzīvokli, kurā mīt mazgadīgs bērns un, iespējams, valdot antisanitāri apstākļi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Rīgas pašvaldības policijas (RPP) Vidzemes pārvaldes pārstāvis Juris Inkins stāsta, ka pirmo reizi, apsekojot dzīvokli, bērns dzīvoklī neatradās un bērna vecmāmiņa paskaidroja, ka pārējā ģimene devusies uz pasākumu. Dzīvoklis tika atkārtoti apsekots vēlāk, ap plkst. 21.00, kad visas personas dzīvoklī sastaptas.

Policisti vēruši uzmanību lielajai nekārtībai un netīrībai dzīvoklī, uz ko saņemta atbilde. “Kā nu varam, tā nu varam. Mums te vīriešu roku trūkst,” sacījusi tur sastaptā sieviete.

Noskaidrojot ģimenes personības, secināts, ka dzīvoklī atradusies piecus gadus veca meitenīte, bērna māte, vecmāmiņa un bērna mātes civilvīrs, kurš, kā izrādījās, atrodas meklēšanā. Vīrietim kā drošības līdzeklis piemērots apcietinājums. Drīz vien vīrietim pakaļ ieradusies otra policijas ekipāža, kas nu jau aizturēto “ģimenes galvu” nogādājusi Rīgas Teikas iecirknī.

Kārtības sargi, redzot situācija mājoklī, lēmuši, ka bērnam nāksies doties līdzi. Dzīvoklī valdījusi ļoti liela nekārtība, antisanitāri apstākļi, nedarbojās veļasmazgājamā mašīna, visi trauki bijuši netīri, ledusskapis nedarbojās, kārtībsargi konstatēja, ka bērns atrodas vidē, kas var apdraudēt viņa attīstību.

Vecmāmiņa pārdzīvoja, ka mazmeitu kārtībsargi vedīs prom, norādot uz nesapratni. Likumsargs atbildējis, ka tiešām nesaprot, kā var līdz šādam stāvoklim dzīvokli nolaist.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Uz notikuma vietu tika izsaukti mediķi, kuri pēc bērna apskatīšanas nolēma viņu hospitalizēt. Visa informācija tika nodota Rīgas bāriņtiesai, un visi lietas meteriāli tiks nodoti bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļai turpmākam darbam ar ģimeni.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm