tv3.lv

No iereibušas kompānijas dienesti izglābj mēnesi vecu zīdaini

Naktī uz sestdienu, pateicoties vērīgu aculiecinieku sniegtajai informācijai, policisti kādā adresē Rīgā, Grīziņkalnā, konstatēja aptuveni mēnesi vecu puisīti, kura māte turpat ar vairāku vīriešu kompāniju lietoja alkoholiskos dzērienus.

21. jūnijā 17:51

Pašreizējā informācija liecina, ka dzīvoklī tika glabātas un, iespējams, lietotas arī narkotiskās vielas.  Notikuma vietā tika aizturēts kāds vīrietis, kurš izrādīja pretestību brīdī, kad mediķi centās zīdaini nogādāt ārstniecības iestādē palīdzības sniegšanai, un uzbruka arī policistam. Saistībā ar notikušo uzsākti vairāki kriminālprocesi un administratīvais process par bērna aprūpes pienākumu nepildīšanu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šā gada 18. jūnijā plkst. 01.10 Valsts policija saņēma informāciju no iedzīvotājiem par to, ka vienā no dzīvokļiem Rīgā, Pērnavas ielā, raud bērns, un viņš, iespējams, netiek pienācīgi aprūpēts.

Notikuma vietā ieradās Valsts policijas darbinieki. Piesmēķētā vienistabas dzīvokļa durvis bija atvērtas un tajā pulcējās četri vīrieši, kuriem rokās bija alkoholiskie dzērieni. Savukārt gultā atradās zīdainis.

Policists atvēra tualetes durvis. Tualetes telpā tupēja sieviete, savukārt uz tualetes poda vāka bija novietotas šļirces un balta pulverveida viela. Pamanot policistus, sieviete uzreiz piecēlās, balto vielu izbēra uz grīdas un izsmērēja ar kāju. Tika noskaidrots, ka minētā sieviete ir zīdaiņa māte. Viņa bija 0,64 promiļu stiprā alkohola reibumā. Likumsargi pieņēma lēmumu viņu nošķirt no bērna un nogādāt uz Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra Alkohola, narkotisko un psihotropo vielu reibuma ekspertīzes nodaļu.

Policistu viesošanās brīdī bērna tēvs nesekmīgi mēģināja bērna ratiņos paslēpt folija vīstokli ar nezināmas izcelsmes vielu.

Uz notikuma vietu policisti izsauca mediķus, lai pārbaudītu zīdaiņa veselības stāvokli, un papildspēkus no Valsts policijas. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķi pieņēma lēmumu bērnu hospitalizēt. Brīdī, kad mediķi grasījās bērnu vest uz ārstniecības iestādi, bērna tēvs, kurš iepriekš bija mēģinājis paslēpt ratiņos nezināmu vielu, kļuva agresīvs, un centās aizkavēt ārstniecības darbiniekus. Vīrietis pagrūda mediķi, kuram rokās bija bērns, kā arī iesita policijas darbiniekam, kurš centās agresīvo vīrieti savaldīt.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Policisti pret vīrieti lietoja spēku un cīņas paņēmienus, noguldīja viņu uz zemes un uzlika rokudzelžus. Pēc aizturēšanas vīrietis tika nogādāts policijas iecirknī. Pārbaudot viņa mantas, šortu kabatās tika atrasts nazis un folija vīstoklis ar pagaidām nezināmas izcelsmes vielu.

Pret vīrieti uzsākts kriminālprocess. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana vai probācijas uzraudzība, vai sabiedriskais darbs, vai naudas sods. Par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu iegādāšanos un glabāšanu bez nolūka tās realizēt soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu.

Informācija par notikušo ir nodota bāriņtiesai un sociālajam dienestam.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm