tv3.lv

Ogres Zilajos kalnos ugunsdzēsējiem nākas glābt no kraujas noslīdējušu zirgu

5. septembrī 21:40

Kādām zirga saimniekam dzīvnieka staidzināšana Ogres Zilajos kalnos 4. septembrī beidzās ar zvanu glābšanas dienestam. Vairākus simtus kilogramu smagais zirgs nokļuva dabīgā slazdā un bez speciāliem rīkiem nebija atbrīvojams.

Ogres Zilo kalnu takas ir pieprasīts un populārs tūrisma galamērķis, bet arī vietējie ir iecienījuši šo dabas stūrīti, lai izklaidētos paši un vestu regulārās pastaigās savus četrkājainos mīluļus. Piemēram, kāds pusmūža vecuma kungs vakar šajā apvidū izveda pastaigā savu ķēvi. Diemžēl dzīvnieks, būdams jau sirmā vecumā, garo pastaigu neizturēja, kas noveda pie ainavas vērošanas jau guļus pozā.

Tā kā kritiena augstums un arī zirga izmēri ir iespaidīgi, saimniekam nācās izsaukt Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu (VUGD), lai saņemtu palīdzību.

“Satiekot pieteicēju un ieraugot notikuma vietu, secinājām, ka zirgs ir nogāzies no kraujas. Atrakām zirgam vienu malu vaļā un piecēlām viņu kājās. Tālāk dzīvnieks varēja turpināt ceļu,” stāsta VUGD pārstāvis.

Lai mazinātu bīstamību, ka zirgs var kļūt nevaldāms, glābšanas procesa laikā saimnieks atradās līdzās ķēvei un to mierināja. Ogres ugunsdzēsējiem šī bija pirmā reize, kad no kraujas nācās glābt zirgu.

“Saimnieks visu laiku bija blakus, nomierināja zirgu un parādīja, no kuras puses varam apvilkt striķi apkārt,” norāda VUGD.

Cietušā dzīvnieka īpašnieku šodien satikt neizdevās, bet viņš lielu pateicību velta Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta vīriem. Pašu ķēvi “Degpunktā” komanda sastapa vietējā laukā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Es peldēju un redzēju, ka zirgs guļ un ugunsdzēsēji raka viņu ārā. Pēc tam zirdziņš izskatījās tāds nobijies, bet ceļu turpināja,” stāsta aculieciniece.

Vēl kādu laiku par nelaimīgo pastaigu liecinās uz kraujas izraktā bedre, bet jau drīzumā to nolīdzinās rudens lietavas un celtnieki, kas šodien sākuši būvēt skatu platformu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm