tv3.lv

Pabeigta tiesas izmeklēšana lietā pret bijušo notāri un uzņēmēju par vecu un nevarīgu cilvēku apkrāpšanu

Rīgas apgabaltiesā šonedēļ ir pabeigta tiesas izmeklēšana krimināllietā, kurā bijušo notāri Lailu Porieti un uzņēmēju Gintu Lazdiņu apsūdz par vecu un nevarīgu cilvēku apkrāpšanu.

2021. gada 9. janvārī 11:40

Kā aģentūra LETA noskaidroja tiesā, šonedēļ lietā tika pabeigta otra apsūdzētā pratināšana un izlemti lietas dalībnieku lūgumi, bet pēc tam procesa dalībniekiem dots laiks, lai sagatavotos tiesas debatēm, kas plānotas nākamajās sēdēs – 13.janvārī no plkst.8.40 līdz 10 un no plkst.14 līdz 17.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

LETA jau ziņoja, ka šī lieta vispirms tika skatīta Vidzemes priekšpilsētas tiesā, tad nonāca Rīgas apgabaltiesā, kas to nodeva atpakaļ jaunai izskatīšanai, bet tagad tā atkārtoti atgriezusies apgabaltiesā.

Prokuratūrā aģentūru LETA iepriekš informēja, ka notāre apsūdzēta par krāpšanu, dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, dokumentu viltošanu un viltotu dokumentu izsniegšanu.

Saskaņā ar apsūdzību, abas personas savstarpēji vienojās krāpšanas ceļā iegūt svešu mantu, sagatavojot un panākot, ka cietušās personas paraksta dokumentus, kas rada viņām tiesiski nelabvēlīgas sekas.

Mantkārīgā nolūkā, lai atvieglotu krāpšanas izdarīšanu, pielietojot viltu un viešot uzticību, notāre ļaunprātīgi izmantoja savu dienesta stāvokli, sagatavojot un norādot cietušajām personām parakstīt notariālos aktus un dokumentus, nenolasot to saturu, neizskaidrojot to būtību, noteikumus un tiesiskās sekas.

Savukārt otra apsūdzētā persona krāpšanas nolūkā organizēja apsūdzētās notāres dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, kontaktējoties ar cietušajām personām, paziņojot apsūdzētajai notārei dokumentu saturu, dokumentos iekļaujamos cietušajām personām neizdevīgos nosacījumus un informāciju par cietušo nekustamajiem īpašumiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saskaņā ar apsūdzību, noziegumi izdarīti, izmantojot cietušo psihisko stāvokli, nespēju saprast un vadīt savu rīcību, nespēju saprast savas rīcības nozīmi, kā arī izmantojot cietušo redzes traucējumus, vecuma nevarību un juridisko zināšanu trūkumu.

Vidzemes priekšpilsētas tiesa 2016.gada 9.maijā abiem apsūdzētajiem piesprieda 11 100 eiro naudas sodu katr

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm