tv3.lv

Vīrietis Rīgā vienā naktī divreiz pārkāpj komandantstundu un saņem kopumā 1650 eiro sodu

Aizvadītajā naktī komandantstundas ievērošanas kontroles pasākumu rezultātā par klaju un apzinātu ierobežojumu neievērošanu ir uzsākti arī 613 administratīvie procesi, un kāds vīrietis Rīgā pat divreiz pieķerts pārkāpjam “mājsēdi”, par ko saņēmis kopumā 1650 eiro naudas sodu, liecina Valsts policijas (VP) publiskotā informācija.

2021. gada 3. janvārī 16:56

Kopumā pagājušajā naktī pārbaudītas 4673 personas, 1197 gadījumos doti preventīvi norādījumi. Par klaju un apzinātu ierobežojumu neievērošanu ir sākti arī 613 administratīvie procesi, kā arī vairāki kriminālprocesi. Tāpat fiksēti vēl 144 pārkāpumi, par kuriem vēl tiks sākti administratīvie procesi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Turpinot aktīvu komandantstundas uzraudzību arī aizvadītajā tika iesaistīti plaši dienestu papildspēki – kopumā 1625 darbinieki. Papildu jau esošajiem VP resursiem, kas veic ikdienas darbu, tika iesaistīti vēl 1189 VP un 139 pašvaldību policiju darbinieki, 34 robežsargu, kā arī 263 zemessargu.

Aizvadītajā naktī atkal uzsākti vairāki kriminālprocesi par uzbrukumiem policistiem. Vairākos gadījumos, kad likumsargi ir konstatējuši, ka personas ir pārkāpušas ārkārtējās situācijas ierobežojumus, attieksme no šīm personām ir bijusi agresīva. Personas ir nepakļāvušās policistu likumīgajām prasībām, veltījušas amatpersonām aizskarošas frāzes, fiziski pretojušās policistiem, grūstījušas, izteikušas draudus un dažos gadījumos arī iesitušas. Lai gan tas nav rezultājies smagās sekās, tomēr šāda rīcība, kad personas savas negācijas izliek uz policistiem, nav pieļaujama, atgādina VP.

Valsts policija

“Par pretošanos varas pārstāvim vai mērķtiecīgu uzbrukumu varas pārstāvim vai citai valsts amatpersonai, kad tās pilda dienesta pienākumus, ir paredzēta kriminālatbildība un sods par šādiem pārkāpumiem ir bargs – tai skaitā brīvības atņemšana.”

Arī aizvadītajā naktī vairākos gadījumos ir piemērots bargs sods 2000 eiro apmērā, kā arī vairākkārtīgi piemēroti sodi 100, 300, 500, 1500 eiro apmērā.

Likumsargi 2.janvārī saņēma informāciju, ka Balvu novadā kādā viesu namā notiek privāts pasākums. Policistiem ierodoties notikuma vietā, tika sastapti astoņi jaunieši, kuri skaidroja, ka bija pulcējušies, lai spēlētu galda spēles. Viesu namā atradās arī tā īpašnieks, kurš mēģināja maldināt VP darbiniekus, skaidrojot, ka visi jaunieši ir no vienas mājsaimniecības. Kopumā astoņiem jauniešiem katram tika piemērots naudas sods 100 eiro apmērā. Savukārt viesu nama īpašniekam kā juridiskai personai tika piemērots naudas sods 2000 eiro. Šajā laikā viesu namā bija pulcējušies vēl pieci cilvēki no divām mājsaimniecībām, kuri bija atbraukuši apciemot radinieku (viesu nama īpašnieku). Arī šim personām katrai tika piemērots 100 eiro liels naudas sods.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Savukārt Rīgā policisti nakts laikā divreiz fiksējuši vienu personu, kura pēc plkst. 22 atradusies bez attaisnojoša iemesla ārpus dzīvesvietas. Pirmajā reizē personai piemērots sods 150 eiro apmērā. Vēlāk naktī likumsargi atkal pamanījuši šo pašu personu, kura nav nemaz pacentusies pārtraukt likumpārkāpumu, bet saziņā ar policistiem uzvedusies bravūrīgi, kā arī skaidrojusi savu nostāju, ka uz viņu ierobežojumi neattiecas. Par atkārtotu pārkāpumu tika piemērots sods nu jau 1500 eiro apmērā.

Tāpat 2. janvārī kopumā uzsākti 839 administratīvā pārkāpuma procesi par citiem ārkārtējās situācijas noteikumu pārkāpumiem.

Šie mājsēdes ierobežojumi, kad nedrīkst atrasties ārpus dzīvesvietas bez attaisnojoša iemesla nakts stundās jeb laika posmā no 22.00 līdz 5.00 ir salīdzinoši viegli ievērojami. Ja tas netiek darīts – par savu rīcību ir jāatbild.

Tāpēc šobrīd ir svarīga sabiedrības solidaritāte un līdzdarbība, lai kopīgiem spēkiem uzlabotu situāciju. Jāsaprot, ka šie ierobežojumi ir tikai tādēļ, lai mazinātu vīrusa izplatību, un ir ieviesti sabiedrības veselības labad. Arī turpmāk policija sadarbībā ar citiem dienestiem pastiprināti uzraudzīs, lai tiek ievēroti ārkārtējās situācijas noteiktās drošības prasības.

Valsts policija atgādina, ka mājsēde jeb iedzīvotāju pienākums atrasties savās dzīvesvietās brīvdienās un svētku dienās laikā no plkst. 22.00 līdz 5.00 ir spēkā līdz 4. janvārim, kā arī no 8. janvāra līdz 10. janvārim.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm