tv3.lv

Par spīti ilgstoši veiktiem uzkrājumiem, Jaunciema gatves ēkas iedzīvotājus tur neziņā par remontdarbiem

Rīgā, Jaunciema gatvē, slejas vairākas koka mājas, kas ir senas un tām nepieciešami remonti. Par spīti tam, ka 167. nama iedzīvotāji jau gadiem ilgi veidojuši uzkrājumus, ēkas apsaimniekotājam pārskaitot aptuveni 50 eiro mēnesī,| avārijas stāvoklis mājā nav ticis labots. Iedzīvotājiem nav skaidrs, kur palikuši aptuveni iekrātie 20 000, un kur tie tiks izlietoti.

2019. gada 30. martā 21:12

 Jaunciema gatvē kādā vecā divstāvu koka ēkā dzīvo pavisam neapmierināti ļaudis, kas uzskata, ka viņus ik mēnesi cenšas apkrāpt. Papildus komunālajiem maksājumiem, nu jau vairākus gadus “Rīgas namu pārvaldnieks” piestāda rēķinu par remontdarbiem nepieciešamajiem uzkrājumiem. Mājas iedzīvotāji apliecina, ka nav veikti ne solītie remonti, ne cilvēkiem pavēstīts, cik liela summa galu galā tad ir uzkrāta.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

167. nama iedzīvotāji uzskata, ka “Rīgas namu pārvaldnieks” ignorē viņu jautājumus un prasības, kā arī neatbild uz ēkas iemītnieku sastādītu un parakstītu iesniegumu, kas lūdz uzrādīt iekrātās summas apjomu.

Mājas iedzīvotāji esot paši saviem spēkiem veikuši nelielus remontdarbus, jo vairs necer, ka nama apsaimniekotājs ņems vērā viņu prasības.

Tikmēr, jautāti par mājas stāvokli un nepieciešamajiem remontdarbiem, ēkas iedzīvotāji saka, ka viss ir daudz maz kārtībā un nekādi ievērojami uzlabojumi nav nepieciešami. Proti, apsaimniekotājs pieskaitot rēķinu par uzņēmumam vien zināmiem projektiem.

Tikmēr uzņēmuma pārstāvis Krists Leiškalns atgādina, ka 167. namam konstatēts avārijas stāvoklis, jo tā pamati sākuši pūt. Leiškalns arī uzsver, ka ik gadu mājas iedzīvotāji saņem atskaiti par uzkrāto summu, tāpēc iedzīvotāju sūdzībām par informācijas trūkumu neesot pamata. Ņemot vērā ēkas stāvokli, uzņēmums drīzumā sākšot tās atjaunošanu, taču konkrētu datumu vai pat mēnesi, kad tas notiks, neatklāj.

Neskatoties uz solījumiem mājas iedzīvotāji tomēr vēlas atteikties no “Rīgas namu pārvaldnieka” pakalpojumiem pēc iespējas ātrāk, jo apsaimniekotājs pārāk lēni pilda savus likumiskos pienākumus. Un iedzīvotājiem ir visas tiesības sasaukt kopsapulci un lemt par jauna apsaimniekošanas pakalpojumu sniedzēja izvēli, vai arī pastāv iespēja ēku uzturēt pašu spēkiem, dibinot kooperatīvu un ievēlot mājas vecāko.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm