tv3.lv

Pāris uzskata, ka nepamatoti tiek izlikti no dzīvokļa; lūdz līdzcilvēku palīdzību jauna mājokļa meklēšanā

2021. gada 27. augustā 21:25

Otrās grupas invalīde Aiva un viņas vīrs Juris lūdz līdzcilvēku palīdzību atrast jaunu mājvietu. Iepriekšējā dzīvokļa saimnieks viņus vēlas izlikt, viņuprāt, neadekvātu iemeslu dēļ. Izmisumā laulātais pāris vērsās pie kredīta devējiem, kas no viņiem izkrāpa jau tā pieticīgos līdzekļus, vēsta TV3 raidījums “Degpunktā”.

Aiva kopā ar vīru Juri ir neapskaužamā situācijā. Pārim tikko uzteikts dzīvokļa īres līgums Rūjienā, un īpašnieks tagad gaida, kad abi beidzot pametīs telpas. Īpašnieks lēmumu aprakstīja vēstulē: “Uzteikuma iemesls: īres naudas maksājuma kavēšana. Īres telpu neuzturēšana. Antisanitāri apstākļi.”

Aivai gan šķiet, ka antisanitāros apstākļos, kā minēts vēstulē, viņi nedzīvo. Pāris domā, ka iemesls izlikšanai ir cits, un tā ir patika pret dzīvniekiem.

Vienai kaimiņienei nepatīk, ka aiz žoga ir vistas. Iznāk tā, ka mums ir jāatsakās no dzīvniekiem. Mēs prasījām trūcīgās pakas. Arī viņi pateica, ka mums ir jālikvidē vistas. Kāpēc mums būtu jālikvidē vistas, ja mēs viņas audzējam, lai būtu olas,” neizpratnē ir Aiva.

Ņemot vērā, ka laulātie ir trūcīgi un Aivai ir invaliditātes grupa, abi izlēma sūtīt vēstuli Rūjienas novada pašvaldībai ar lūgumu palīdzēt. Atbilde bijusi īsa – jāgaida rindā uz dzīvokli. Sievietes draudzenes šodien ieradās pāri atbalstīt un izsaka skarbu viedokli par pašvaldības darbu.

“Dome arī bezkaunīga. Nedod dzīvokli cilvēkiem. Kur viņiem iet? Viņus izliks uz ielas. Tā arī nav smuki darīt. Trūcīgo pakas iedeva, bet tur vien makaroni,” neapmierināta ir Aivas draudzene Raisa.

Lai pāris ar visiem dzīvniekiem nepaliktu uz ielas, situāciju centās risināt Juris. Viņš kādā mājaslapā atrada intriģējošu sludinājumu, kas solīja ātru naudu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Bija sludinājums, kur bija teikts, ka Jānis aizdod naudu. ZIP.lv. Es viņam uzrakstīju, viņš man atbildēja, ka jāsamaksā 35 eiro. Es prasīju 45 000 eiro. Es viņam aizsūtīju tos 35 eiro, bet tad viņš prasīja vēl 100 eiro. Es viņam uzrakstīju, ka man nav tādas naudas. Man bija tikai 25 eiro, kurus viņš lūdza aizsūtīt, ko es arī izdarīju, bet naudu viņš vēl šodien nav ieskaitījis,” skaidro Juris.

Pēdējo maksājumu Juris veica 23. augustā. Trīs mēnešu laikā kredīta devējam Jānim tika iemaksāti kopā 100 eiro, līdz pāris saprata, ka tiek muļķoti.

“”Es jūs nepiemānīšu, es jūs nepiekrāpšu. Sūtiet man naudu”. Pēdējo reizi viņš paprasīja 50 eiro. Cik tad var prasīt naudu,” norāda Aiva.

Laulātais pāris pagaidām nedodas uz policiju rakstīt iesniegumu par krāpniecību. Tikmēr Aiva gribēja brīdināt citus cilvēkus neatkārtot viņu kļūdas un neuzķerties uz viltus solījumiem. Galu galā, situācija ar mājvietu joprojām nav atrisināta. “Degpunktā” zvanīja Rūjienas pašvaldībai, lai pajautātu, cik ilgi jāgaida rindā uz brīvu dzīvokli. Oficiālu atbildi iestāde nesniedza, bet situācija tika izskaidrota aptuveni.

“Šobrīd rindā uz dzīvokli ir 25 cilvēki. Mums šobrīd nav ko iedot. Gaidīšanas laiks varētu būt pusgads,” skaidro iestādē.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Uz pašvaldības iesaisti vismaz pagaidām Aivai un Jurim cerību nav. Pāris lūdz cilvēku palīdzību. Ja kādam ir vēlme piedāvāt lētu mājvietu īrei Rūjienas apkārtnē, sūtiet īsziņu Aivai uz numuru 20030288.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm