tv3.lv

Pēc konflikta dzīvoklī Pārdaugavā policisti krīzes centrā nogādā divus bērnus

Ap pieciem pēcpusdienā pie kāda daudzstāvu nama Ziepniekkalnā piestājusi Rīgas pašvaldības policijas ekipāža. Kārtības sargi šeit ieradušies, lai izšķirtu kādu ģimenes konfliktu.

“Izsaucēja meita, 15 gadu. Teica, ka māte ir lietojusi alkoholiskos dzērienus un kļuvusi agresīva. Kolēģi, ierodoties adresē, jau pie lifta satika sievieti, kura liekšķerē nesa stikla lauskas. Tika noskaidrots, ka viņa ir no tā dzīvokļa, uz kuru saņemts izsaukums. Māte, protams, bija izbrīnīta, kas par lietu, kāpēc tā,” stāsta Rīgas pašvaldības policijas Zemgales pārvaldes vecākais inspektors Andris Vasiļvolfs.

Ierodoties notikuma vietā, likumsargi jautāja, kādēļ sieviete ir dzērusi, uz ko viņa nosauca savu vecumu, apliecinot, ka ne pārāk daudz lietojusi grādīgos. Uz likumsargu jautājumu, kāds bijis konflikta cēlonis, sieviete skaidroja, ka viņas meita aizvērusi istabas durvis, atņēmusi mātes telefonu un durvis nevēra vaļā arī pēc mātes klauvējieniem, kā rezultātā sieviete satrakojusies par telefona neatdošanu un izsitusi istabas durvīm stiklus.

Meitenes istabas durvīm sadzīves konfliktā māte bija izsitusi stiklu.

Policija bērna mātei atgādināja, ka saskaņā ar Bērnu tiesību aizsardzības likuma 27. pantu, ja par bērniem nerūpējas, dzer, tad viņus ved uz krīzes centru. Uz to māte atbildēja, ka atļauj vest bērnu prom, viņai esot kārtīgs darbs un vispār viņa nedzerot, tikai todien iedzērusi.

Likumsargi veikuši preventīvās pārrunas ar sievieti, vēršot viņas uzmanību, ka tas neesot normāli, ka bērns zvana uz policiju, stāsta, ka māte ir agresīva un dauza stiklus.

Veicot pārbaudi ar alkometru, otrajā izelpā sievietei konstatēts 2,26 promiļu reibums. Visi apstākļi liecina, ka dzīvoklī meitenēm – pusaudzei un viņas piecgadīgajai māsai – palikt patlaban ir nevēlami, jo māte tur dzīvoja viena pati, tēva nebija – ģimenes galva, iespējams, strādā ārzemēs. Likumsargiem nācās pieņemt lēmumu nošķirt bērnus no ģimenes.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Rezultātā abas meitas nonākušas krīzes centrā, savukārt mātei noformēts protokols par bērnu aprūpes pienākumu nepildīšanu. Šādā situācijā viss gan neatrisināsies vien ar naudas sodu vai kādām citām tūlītējām sankcijām. Turpmāk vismaz kādu laiku šī ģimene nonāks zem sociālo dienestu, kā arī pašvaldības policijas bērnu likumpārkāpumu nodaļas lupas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm