tv3.lv

Pēc strauja manevra Ķīšezerā makšķernieks pārkrīt pāri bortam; laiva nekontrolēti “griež saulītes”

Negadījums uz ūdens notika pusdienlaikā. Motorlaivas vadītājs, visticamāk, neveikli veicot manevru, sasvērās un pārkrita pāri bortam, bet iedarbinātais motors turpināja nekontrolēti dzīt laivu pa apli. Labi, ka dzinēja darbību paaugstinātos apgriezienos dzirdēja un redzēja tuvumā esošie laivotāji, kuri paši steidzās pie ezerā peldošā makšķernieka, vienlaikus saucot palīdzību.

Kad glābēji sasniedza galamērķi, apkārtējie cilvēki jau bija izdarījuši lielu darbu, proti, paspējuši cietušo izvilkt no ūdens un nogādāt krastā.

Lai nebojātu transportlīdzekli, bet to sekmīgi apturētu un noslāpētu dzinēju, policistiem nācās izmantot radošu pieeju.

“Par labu glābšanai nāca vairāki apstākļi – bija daudz kuģotāju, un aculiecinieki vīrieti pamanīja, nebija vienaldzīgi, piebrauca un palīdzēja. Citā gadījumā viņš paliktu viens ūdenī. Vīrietim nebija uzvilkta arī glābšanas veste, bet temperatūra ūdenī pagaidām ir zema, līdz krastam tālu. Tāpat cietušajam bija tiešs risks, ka laiva uzbrauktu virsū. Tāpat viņš varēja satraumēties ar dzenskrūvi,” stāsta Rīgas pašvaldības policijas (RPP) Drošības uz ūdens un civilās aizsardzības pārvaldes pārstāvis Jānis Skrims.

Kad laiva sekmīgi apturēta, inspektori to pieāķēja pie sava transportlīdzekļa un nogādāja krastā, kur policistus jau sagaidīja pats cietušais. Taujāts, kā notikusi nelaime, cietušais stāstījis, ka vienkārši saliecies.

RPP Drošības uz ūdens un civilās aizsardzības pārvaldes pārstāvis uz jautājumu, kāpēc laiva turpināja virzīties uz priekšu, skaidroja – tās vadītājs neizmantoja drošības aukliņu. Ja to lieto, tad, izkrītot no laivas, dzinējs izslēdzas un laiva apstājas. Tad ir iespēja uzkāpt atpakaļ uz laivas borta, ieslēgt dzinēju un atgriezties krastā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Taču konkrētajā gadījumā Juglas ezerā, apsekojot vīrieša laivu, atklājās, ka šāds drošības rīks netika izmantots. Par laimi, mediķu palīdzība šoreiz cietušajam nebija vajadzīga.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm