tv3.lv

Pensionāre sēņojot apmaldās mežā, bet izvēlas neklausīt glābējus un pati meklēt izeju

Kādas 80 gadus vecas sievietes spītība Siguldas pusē maksāja visai dārgi gan operatīvo dienestu brigādēm, gan viņas ģimenes locekļiem. Pensionāre aptuveni 24 stundas viena pati pavadīja mežā, taču nenāca ārā, par spīti apjomīgajai glābšanas operācijai.

Egļupes ciemata mieru pievakarē iztraucēja ugunsdzēsēju sirēnas un strauji augošais policistu ekipāžu skaits piemāju ielās. Vietējie sākotnēji nezināja, kas atgadījies, un pieņēma, ka apkaimē varētu būt izcēlies ugunsgrēks.

“Vakar vakarā es dzirdēju, kā sabrauc, bet es neizgāju ārā, kā arī šodien no rīta, gan ugunsdzēsēji, gan policisti staigāja apkārt. Visu ko varēja padomāt, vai nu kaut kur izcēlies ugunsgrēks, vai notikusi kāda cita nelaime,” stāsta Zinaīda.

Izrādās, ka jau vairākas stundas pa mežu maldījās cilvēks un radinieki sākuši uztraukties. Pazudušās sievietes dēls ziņoja varas iestādēm, ka ap pusdienas laiku māte iegāja biezoknī, bet tagad viņai steidzami jādodas palīgā.

80 gadus vecās Valentīnas meklēšana tika uzsākta Rietumu ielā, pie zaļās laipiņas, kas ved uz meža biezokni. Pensionāres radinieki policistiem uzsvēra, ka viņa tieši šeit vienmēr sāk savas sēņošanas gaitas.

Izrādās, pensionāre naktī redzēja gaismas signālus un dzirdēja balsis skaļrunī. Operatīvo dienestu darbinieki sievietei deva norādes, kā ātrāk izkļūt no biezokņa. Tomēr Valentīna, gandrīz par spīti, gāja uz pretējo pusi. Viņai trokšņi nepatīk.

“Viņai telefons bija ieslēgts, zvanījām. Viņa arī komunicēja un teica, ka dzird skaņas un cilvēkus. Teica, ka ir bail un tāpēc nenāks ārā,” stāsta policijā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pēc padsmit stundu ilgiem pūliņiem, pensionāri no meža labprātīgi izvilināt neizdevās. Sēņotāja rīta pusē izplānoja, kā vislabāk izsprukt no operatīvajiem dienestiem. Pensionāre mēroja tālu ceļu, lai apietu apkārt brigādēm un nonāktu līdz šosejai.

Valentīnu atrada plkst. 11.30 dienā, pastaigājoties gar šosejas malu, netālu no bijušā restorāna “Sēnīte”. Pensionāre visu nakti pavadīja mežā, tāpēc mediķiem bija jāpārbauda viņas veselības stāvoklis.

Mediķi izsaukuma vietā veica pacienta apskati, nekonstatēja nekādu nopietnu apdraudējumu veselībai, bet, izvērtējot situāciju, pacientu nogādāja ārstniecības iestādē, lai veiktu papildu izmeklējumus.

Šoreiz pensionāre tika cauri sveikā tikai ar izbīli. Likumsargi aicina ar savu drošību un veselību tomēr neriskēt, īpaši tagad, kad naktis kļūst arvien aukstākas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm