tv3.lv

Pensionārs no Cēsīm krāpniekiem “uzdāvina” 100 000 eiro

100 000 eiro – tieši tik lielu summu zaudējis kāds 76 gadus vecs vīrietis Cēsu pusē, uzticoties krāpniekiem, kas zvanījuši un piedāvājuši atgūt jau iepriekš viltvāržu kabatās ieguldītu naudu.

“Vīrietis bija saņēmis vairākus zvanus no nepazīstamām personām, kuras apgalvoja, ka spēj palīdzēt atgūt finanšu platformās zaudētos naudas līdzekļus. Attiecīgi vīrietis bija atzinis, ka pēdējo gadu laikā tik tiešām ir ieguldījis ievērojamu naudas summu dažādās platformās, taču nav viņam izdevies šo naudu atgūt. Attiecīgi šā iemesla dēļ viņš arī labprāt piekritis krāpnieku palīdzībai. Šie krāpnieki, iemantojot vīrieša uzticību, ieguva personas datus, lai no bankas konta izkrāptu naudas līdzekļus,” teic Vidzemes reģiona policijas pārvaldes pārstāve Zane Vaskāne.

Jāpiebilst, ka jau iepriekš Vidzemes reģiona policistiem bija izdevies atgūt 20 000 eiro, ko minētais seniors bija “uzdāvinājis” krāpniekiem, taču notikušais nebija kalpojis kā mācība un saziņa ar apšaubāmiem darboņiem turpināta.

“Policija atkārtoti aicina iedzīvotājus būt piesardzīgiem, saņemot telefona zvanus no nezināmām personām, kuras runā tikai un vienīgi krievu valodā, sauc sevi par dažādu uzņēmumu finanšu brokeriem vai arī cita veida instanču speciālistiem. Tāpat nevajadzētu būt pārlieku uzticīgiem, komunicējot ar nepazīstamiem cilvēkiem vai iepazīstoties sociālajos tīklos ar virtuāliem lietotājiem. Tāpat nedrīkst nevienam izpaust savus personas vai elektronisko maksāšanas līdzekļu datus, tā jūs varat sevi pasargāt, lai nekļūtu par krāpšanas upuriem,” norāda Valsts policijas pārstāve.

Likumsargi piebilst, ka par krāpnieku upuriem pārsvarā kļūst iedzīvotāji vecumā no 50 līdz 80 gadiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm