Pensionārs reibumā un dusmās savas mājas pagalmā nošauj suni; tiesa piespriež nosacītu cietumsodu

Šogad kopš marta notiesāti trīs mājdzīvnieku slepkavas, liecina aģentūras LETA apkopotā informācija.

21. maijā 18:03

Daugavpils tiesa nesen kādam pensionāram invalīdam piespriedusi nosacītu cietumsodu par suņa nošaušanu un nelikumībām ar šaujamieročiem, liecina publiski pieejamais tiesas spriedums.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pensionārs bez attiecīgas atļaujas iegādājās, nēsāja un glabāja šaujamieroci un šaujamieroča munīciju. Vīrietis no kādas paziņas nopirka vienstobra medību bisi, pašizgatavotu šauteni un vairākus desmitus patronu.

Visu augšminēto viņš aiznesa uz savām mājām un nelikumīgi glabāja dažādās vietās līdz brīdim, kad to kratīšanā izņēma policijas darbinieki.

Būdams alkohola ietekmē, savas mājas pensionārs pagalmā ieraudzīja svešu suni. Sunim bija saimnieks un tas reģistrēts ar mikročipu. Dusmās seniors paņēmis nelikumīgi glabāto pašizgatavotu šauteni un iešāva dzīvniekam.

Pēc šāviena suns aizskrējis aiz šķūnīša, kur vēlāk atrasts miris.

Prokurore un apsūdzētais vienojās par sodu un tiesa noteica brīvības atņemšanu uz sešiem mēnešiem, tomēr minēto sodu neizpildīs, ja notiesātais viena gada pārbaudes laikā neizdarīs jaunu noziedzīgu nodarījumu, nepārkāps sabiedrisko kārtību un izpildīs kriminālsodu izpildi reglamentējošā likumā paredzētos un Valsts probācijas dienesta noteiktos pienākumus.

Notiesātais ir pensionārs, otrās grupas invalīds un  krimināli sodīts vienu reizi.

Jau ziņots, ka Vidzemes rajona tiesa piespriedusi četru mēnešu cietumsodu kādam vīrietim par suņa nosišanu ar nūju.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tikmēr Kurzemes rajona tiesa piespriedusi nosacītu cietumsodu divām personām par suņa noslīcināšanu vannā. Pēc šī sprieduma Latvijas Veterinārārstu biedrības (LVB) priekšsēdētājs Ilmārs Dūrītis pauda viedokli, ka dzīvnieku mocītājiem piemērotie sodi esot pārāk maigi.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm