tv3.lv

Pie Šmerļa meža manīts “mētelīša virinātājs”

Pagājušās nedēļas beigās stāstījām par nepatīkamu situāciju Bolderājā, kur pa ielām staigāja tā sauktais “mētelīša virinātājs”, publiski apmierinot savu dzimumtieksmi. Acīmredzot, siltie laikapstākļi ietekmē ekshibicionistu parādīšanos, jo “Degpunktā” saņēma vēl vienu ziņu par gadījumu, kas fiksēts Mežciema pusē pie Šmerļa meža. Notikušais izraisījis arī diskusiju sociālajos tīklos:

“Mežciems ir populārs ar šitādiem purinātājiem. Astoņdesmitajos viņiem pie skolas patika trīties tagadējā ezerkrastā un arī lidoja bieži akmeņi no mūsu puses.”

“Visos laikos bijuši šie “virinātāji”, jā, nepatīkami, protams, bet nu ļauni viņi nav, es pat teiktu, ļoti bailīgi.”

Šmerļa mežs pieguļ Mežciemam, Teikai un Juglai. Tieši Juglā blakus mežam atrodas skola. Iztaujājām arī skolas darbiniekus, vai nav manīti šādi gadījumi. Atmiņā esot palikušas vairākas situācijas, bet tās notikušas pirms dažiem gadiem. Pēdējā laikā viss daudz maz mierīgi.

Bet – kāpēc notiek publiska atkailināšanās un savu vēlmju apmierināšana un kā labāk rīkoties, ja gadās aci pret aci sastapties ar virinātāju? To vaicājām psiholoģei.

Psiholoģe klīniskās un veselības psiholoģijas jomā Ilze Reinfelde stāsta, ka, viņasprāt, šāda rīcība ir neapzinātas vēlmes, tieksmes parādīt sevi un iegūt uzmanības apliecinājumu kaut kādā veidā. “Domāju, ka uz atkailināšanos publiskajās vietās tendētajiem ir problēmas seksuālajā dzīvē, kāpēc viņi meklē publisko vietu, kur var iegūt emocijas un sajūtas, kas viņiem ir nepieciešamas,” stāsta Reinfelde.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Viņa turpina – tas bērnam atstās traumu, jo ir neikdienišķa situācija. Nereti šī ir arī bērnam aizliegtā tēma, ņemot vērā lielo nosodījumu sabiedrībā. Taču bērnu vecākiem ir jāpastāsta atvasei, – ja kaut ko tādu redz, jāvēršas pie vecākiem vai pieaugušajiem, piemēram, skolā, lai viņi tālāk risina attiecīgo situāciju.

Psiholoģe iesaka uz šādām situācijām nereaģēt ar emocijām, jo jebkura emocija, kas tiks parādīta, būs kā balva “mētelīša virinātājam” un viņš būs panācis vēlamo, saprotot, ka ir pamanīts. Labāk doties garām, izliekoties, ka neko neredzat, un nekavējoties jāziņo policijai pa tālruni 110.

Veido kriminālās ziņas un apskatus par noziegumiem. Piemīt izmeklētājas talants, lai atšķetinātu pat visdrūmākās situācijas un atpoguļotu tās skatītājiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm