tv3.lv

Policija aicina uzmanīties no krāpnieku izteiktajiem piedāvājumiem iegādāties zāles pret Covid‑19

Valsts policija (VP) vērš iedzīvotāju uzmanību, ka Covid-19 pandēmijas laiku daudzas negodprātīgas personas izmanto krāpšanas nolūkos. Tostarp likumsargi saņēmuši informāciju, ka no Latvijā un ārzemēs reģistrētiem tālruņa numuriem iedzīvotāji saņem zvanus ar piedāvājumiem iegādāties zāles, kas palīdzētu organismam cīnīties ar Covid-19.

2020. gada 25. martā 14:04

Policija atgādina, ka pašlaik nekur pasaulē nav izdevies izgatavot Covid-19 iznīcinošas zāles vai vakcīnu pret šo vīrusu, tādēļ aicina ļoti rūpīgi izvērtēt telefoniski un internetā saņemto piedāvājumu ticamību.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Internetā ir arī daudz vietņu, kuras piesaista ar skaļiem virsrakstiem un jaunāko informāciju par vīrusa izplatību vai citu ar to saistītu informāciju. Šo vietņu apmeklēšana var likt it kā atkārtoti ievadīt sociālo tīklu paroles, tādējādi tās nozogot un piekļūstot personīgai informācijai. Tāpat tās var tālāk izplatīt ziņas jūsu vārdā, vai arī šīs vietnes var iemitināt datorā ļaunatūru, kas gaidīs nākamo brīdi, kad ievadīsiet internetbankas vai citu svarīgu vietņu paroles vai maksājuma karšu datus, lai tos nozagtu. Tāpēc aicinām būt uzmanīgiem un izvērtēt nepieciešamību apmeklēt šāda veida vietnes,” paziņojumā pauž VP.

Likumsargi atgādina, ka informāciju par vīrusa izplatību un iespējām sevi pasargāt no tā aicinām saņemt no Slimību profilakses un kontroles centra un citiem drošības dienestiem, no Latvijas sabiedriskajiem medijiem vai citiem medijiem, par kuru uzticamību esat personīgi pārliecinājušies.

Vieglprātīga neuzticamu informācijas avotu izmantošana un preču iegāde no nezināmiem pārdevējiem var ne tikai nodarīt finansiālu kaitējumu, bet arī kaitēt veselībai, teikts Valsts policijas izplatītājā informācijā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm