tv3.lv

Policija aizturējusi vīrieti, kurš piegādājis nelegālo alkoholu un cigaretes "točkām" Ogres apkārtnē

Veicot mērķtiecīgu darbu nelegālo akcīzes preču apkarošanas jomā, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ogres iecirkņa policisti šonedēļ aizturēja vīrieti, kas ilgstošā laika posmā izplatījis nelegālo alkoholu un cigaretes to tirdzniecības vietām jeb “točkām” Ogres apkārtnē, Skaties.lv informē Valsts policija.

2020. gada 15. maijā 15:30

Agrāk uzsākta kriminālprocesa ietvaros saistībā ar nelegālo akcīzes preču apriti Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ogres iecirkņa policisti nonāca pa pēdām 1957. gadā dzimušam vīrietim, kurš nodarbojās ar nelegālo akcīzes preču piegādi tirdzniecības vietām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Trešdien, 13. maijā, Ogres iecirkņa policisti ieradās aizdomās turētā vīrieša dzīvesvietā un viņu aizturēja ar visiem pierādījumiem un “melnās grāmatvedības” dokumentiem.

Visas dienas garumā tika veiktas kratīšanas trīs adresēs, kas piekritīgas aizdomās turētajam. Kratīšanu laikā policisti konstatēja un atsavināja 393 500 cigarešu ar Baltkrievijas un Krievijas akcīzes markām, aptuveni 105 litrus nelegālā spirta un 136 litrus XP-10. Tāpat izņemti 8 755 eiro, kas, visticamāk, iegūti no šo preču realizācijas.

Paralēli minētajām kratīšanām kādā citā administratīvajā lietā trešdien likumsargi veica apskati kādā nelegālā alkohola un cigarešu tirdzniecības vietā Ogrē. Policistu ierašanās brīdī šajā “točkā” glabājās 24 paciņas ar nelegālajām cigaretēm un desmit pudeļu nelegālā alkohola ar kopējo tilpumu aptuveni 7,5 litri. Šīs preces, kas, visticamāk, uzpirktas no jau minētā vīrieša, tika atsavinātas.

Savukārt 1957. gadā dzimušais vīrietis aizturēts kriminālprocesā, kas uzsākts pēc Krimināllikuma 221.1 pirmās daļas – par nelegāli izgatavotu vai viltotu alkoholisko dzērienu vai spirtu saturošu šķidrumu, kuri nav alkoholiskie dzērieni, bet kurus piedāvā kā alkoholiskos dzērienus, realizāciju. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

Tāpat šis vīrietis šobrīd atzīts par aizdomās turēto pēc Krimināllikuma 221. panta pirmās daļas – par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu vai realizāciju, ja tā izdarīta ievērojamā apmērā. Tomēr jāpiemin, ka izmeklēšanas gaitā kriminālprocess, visticamāk, tiks pārkvalificēts pēc bargāka panta – Krimināllikuma 221. panta trešās daļas, proti, par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu vai realizāciju, ja tas izdarīts lielā apmērā. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šobrīd aizdomās turētais atrodas apcietinājumā. Drīzumā tiks lemts jautājums par drošības līdzekļa piemērošanu šai personai.

Atsavinātās preces tiks nodotas Nodrošinājuma valsts aģentūrai un pēc kompetento valsts iestāžu atzinumu saņemšanas tās tiks iznīcinātas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm