Policija Latgalē izņem lielu daudzumu tabakas izstrādājumu

Aizvadītā mēneša beigās, Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes darbiniekiem, realizējot operatīvo informāciju, izdevies izņemt lielu daudzumu tabakas izstrādājumu bez Latvijas akcīzes markām, informēja Valsts policijā.

4. oktobrī 15:12

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja amatpersonas 2022.gada 28. septembrī sadarbībā ar Valsts robežsardzes Ludzas pārvaldes darbiniekiem, operatīvās informācijas pārbaudes rezultātā, Augšdaugavas novadā, Līksnas pagastā noskaidroja 1968.gadā dzimuša vīrieša saistību ar akcīzes nodokli apliekamo preču nelikumīgu apriti.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

No minētās personas transportlīdzekļa tika izņemti 90 000 gab. tabakas izstrādājumu ar Baltkrievijas Republikas akcīzes markām.

Par doto faktu uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 221.panta trešās daļas – par alkoholisko dzērienu vai tabakas izstrādājumu nelikumīgu izgatavošanu (ražošanu), uzglabāšanu, pārvietošanu vai realizāciju, ja tā izdarīta lielā apmērā, vai par šā panta pirmajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu, ja to izdarījusi organizēta grupa, ar ko soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Tāpat nelegālo akcīzes preču apkarošana pasākumi notikuši Rēzeknē, kur 21.septembrī Valsts policijas Latgales reģiona Kriminālpolicijas biroja Rēzeknes reģionālās nodaļas amatpersonas sadarbībā ar Valsts robežsardzes amatpersonām operatīvo pasākumu rezultātā,

Rēzeknes pilsētā pie dzelzceļa sliedēm uzgāja slēpni, kurā atradās nelikumīgi glabātas akcīzes preces. Kopumā tika atrastas un izņemti 78 000 gabalus tabakas izstrādājumu ar Baltkrievijas Republikas akcīzes marķējumu.

Arī šajā gadījumā tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 221. panta trešās daļas. Kriminālprocesa ietvaros tika aizturēts 1992.gadā dzimi vīrietis, kurš iespējams ir saistīts ar minēto noziedzīgo nodarījumu. Izmeklēšana turpinās.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm