Policija pieķer četrus veikalus, tirgojot alkoholu un smēķus nepilngadīgajiem

Par alkohola un tabakas izstrādājumu tirgošanu nepilngadīgai personai policija dienas laikā pieķērusi četrus veikalus, liecina Rīgas pašvaldības policijas (RPP) publiskotā informācija.

28. martā 16:11

Rīgas pašvaldības policijas Kurzemes pārvaldes darbinieki saistībā ar iniciatīvu “Drošākas Rīgas mēnesis” pirmdien, 27. martā, apsekoja piecus tirdzniecības objektus un, iesaistot nepilngadīgu personu, veica alkoholisko dzērienu un tabakas izstrādājumu kontrolpirkumus. No pieciem kontrolpirkumiem četros tika konstatēti pārkāpumi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pirmā kontrolpirkuma laikā Zentenes ielas veikalā nekonstatēja pārkāpums, taču nākamajos četros tirdzniecības objektos uzsākti astoņi administratīvā pārkāpuma procesi.

Slokas ielas un Lemešu ielas veikalos kontrolpirkumi tika īstenoti, pērkot divus alkoholisko dzērienu kokteiļus, ko veikala pārdevēji nepilngadīgai personai bez iebildumiem pārdeva, nepieprasot personu apliecinošu dokumentu. Abos gadījumos par Bērnu tiesību aizsardzības likumā minēto prasību neievērošanu pret pārdevējiem uzsāktas administratīvā pārkāpuma lietas, par ko paredzēts naudas no 280-700 eiro sods. Tāpat pret komersantiem uzsākti procesi.

Pēcāk arī Dagmāras ielas un Vaidelotes ielas tirdzniecības objektos, veicot kontrolpirkumu, tika konstatēti pārkāpumi. Veikala pārdevēji nepilngadīgai personai pārdeva cigarešu iepakojumus, nepieprasot personu apliecinošu dokumentu. Tā kā netika ievērotas Bērnu tiesību aizsardzības likumā minētās prasības, kas nosaka, ka saskaņā ar Tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču un to šķidrumu aprites likumu bērnam nedrīkst pārdot tabakas izstrādājumus, abos gadījumos pret pārdevējiem uzsākti administratīvā pārkāpuma procesi, par ko paredzēts naudas sods no 280 līdz 350 eiro. Tāpat pret komersantiem uzsākti procesi, par ko paredzēts naudas sods no 700 līdz 1400 eiro.

Pēdējā tirdzniecības objektā, Vaidelotes ielā papildus konstatēts, ka izsniegtajā čekā norādīts, ka komercdarbību veic cits uzņēmums, kā arī konstatēts ar kases aparātu saistīts pārkāpums. Arī par šiem pārkāpumiem tiks vērtēta komersanta atbildība.

“Drošākas Rīgas mēnesis” laikā Rīgas pašvaldības policija, iesaistot nepilngadīgas personas, līdz šim veikusi 18 kontrolpirkumus, lai kontrolētu alkoholisko dzērienu un tabakas izstrādājumu tirdzniecību nepilngadīgo jauniešu vidū. Tāpat mēneša laikā sadarbībā ar Valsts policija tika veikti vairāki kontrolpirkumi, kuros tika iesaistīti nepilngadīgi jaunieši.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm