tv3.lv

Policija: Telefonkrāpnieki turpina izvilināt internetbankas pieejas datus; Vidzemē šogad izkrāpti virs 140 000 eiro

Latvijas iedzīvotāji turpina saņemt zvanus no personām, kas runā tikai krievu valodā, uzdodas par banku darbiniekiem un cenšas izvilināt internetbankas pieejas datus – lietotājnumurus un paroles, kurus prasa apstiprināt ar attālinātajiem autentifikācijas rīkiem, informēja Valsts policijā (VP).

2021. gada 17. februārī 10:43

VP uzsver, ka aizvien novērojama telefonkrāpnieku aktivitāte. Piemēram, VP Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā šogad nepilnos divos mēnešos reģistrēti desmit šādi krāpšanas gadījumi. No cilvēkiem kopumā ar viltu izkrāpti vairāk kā 140 000 eiro.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

VP aicina atcerēties, ka Latvijas numura uzrādīšanās telefonsarunas laikā nenozīmē, ka zvana tiešām no Latvijas. Krāpnieki spēj ģenerēt telefonu numurus. Policija aicina nebūt lētticīgiem un neatklāt svešiniekiem savus personas datus un internetbankas datus. Bankas darbinieks nekad neprasīs atklāt internetbankas piekļuves datus.

Tāpat policija aizvien turpina saņemt iesniegumus no iedzīvotājiem, kuri cietuši arī no starptautiska rakstura interneta krāpšanām. VP Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldē ir saņemts jau 150 iesniegums no personām, kurām dažādās interneta tirdzniecības platformās, piemēram, “ss.lv” vai “reklama.lv” izkrāpti vai mēģināts izkrāpt maksājumu karšu datus, krāpniekiem nelikumīgi izmantojot loģistikas uzņēmuma “DPD Latvija” logo. Tāpat saņemts apmēram 30 iesniegumu par līdzīgām krāpšanām, izmantojot “Omniva Latvija” logo.

Lai nepakļautu sevi riskam kļūt par krāpniecības upuriem, VP atkārtoti aicina iedzīvotājus būt piesardzīgiem izpaužot personas datus, elektronisko maksāšanas līdzekļu (kredītkaršu) datus un citu personīga rakstura informāciju un drošības nolūkos vienmēr rūpīgi pārliecināties par interneta vietnes adresi, kas tiek atvērta.

Gadījumos, ja ir izkrāpti finanšu līdzekļi, policija aicina nekavējoties rakstīt iesniegumu policijā – elektroniski bez e-paraksta portālā www.latvija.lv vai elektroniski ar e-parakstu, sūtot uz [email protected] Plašāka informācija par to kā ziņot policijai atrodama VP mājaslapā. Savukārt riska informāciju par dažādām aizdomīgām darbībām interneta vidē iespējams nosūtīt izskatīšanai policijai mobilajā lietotnē “Mana Drošība”.

VP pateicas visiem interneta lietotājiem, kuri informē policiju par šāda veida krāpšanas mēģinājumiem.

Lasi vēl:

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm