tv3.lv

Policijas reids ar slēpto kameru ieskicē, cik viegli skolēniem pieejamas elektroniskās cigaretes

Tuvojoties mācību gada sākumam bērnu vecākiem un policijai sagādā bažas elektronisko cigarešu lielā izplatība skolēnu vidū. Lai problēmu apkarotu, tiek organizēti reidi un pirmdien Saulkrastu un Murjāņu veikalos divi jaunieši policijas uzraudzībā devās pirkt elektroniskās cigaretes.

Pašvaldības policija veica vairākus reidus Saulkrastos, kur divi nepilngadīgi jaunieši devās pa taisno pie veikalu pārdevējiem un lūdza iegādāties elektroniskās cigaretes. Pirmie divi veikalnieki uzreiz pieprasīja puisim uzrādīt personu apliecinošus dokumentus.

Policisti sākotnēji bija atviegloti, ka vietējie veikalnieki, acīmredzot, guvuši mācību, un nav piemirsuši, ka par tabakas izstrādājumu tirdzniecību nepilngadīgajiem draud vairāku simtu eiro liels sods.

Saulkrastos pie elektroniskajām cigaretēm jaunieši netika, tāpēc, nākamā pietura – Murjāņi. Tur puisis pāris veikalos iekšā šoreiz devās vienatnē, bez draudzenes pavadības. Diemžēl, divas pārdevējas, tā teikt, “uzķērās”. Policisti abos gadījumos sastādīja pārkāpumu protokolus.

Krāsainās, smaržīgās un viegli paslēpjamās elektroniskās cigaretes ir īpaši populāras skolēnu vidū. Policijā stāsta, ka nikotīnu saturošās ierīces atrastas pat 10 gadus vecu bērnus rakstāmpiederumu penāļos.

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas pulmonologs Alvils Krams uzsver, ka vieglā smēķējamo preču pieejamība skaidrojama daļēji ar atbildīgo iestāžu kontroles trūkumu.

Policija atgādina, ka reidi veikalos notiek regulāri, kā arī aicina pārdevējus nespriest par pircēju vecumu balstoties uz vizuāliem minējumiem. Vienkāršākais veids, kā netikt pie apjomīga soda, ir palūgt uzrādīt personu apliecinošu dokumentu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm