tv3.lv

Purvciema “diplomāts” – policisti Rīgas mikrorajonā uziet auto ar viltotu sarkano numuru

Autovadītāju izdomai nav robežu, un, cenšoties izdomāt dažādus veidus, kā izvairīties no soda, vai iegūtu kādas sen kārotas privilēģijas, cilvēki ir gatavi uz daudz ko. Piemēram, kāds šoferis, visticamāk, bija izlēmis, ka tā dēvētie “sarkanie numuri” liks policistiem viņa auto mest līkumu. 

2018. gada 21. martā 20:46

Ik dienas galvaspilsētas policisti ar soda protokoliem atgādina simtiem šoferu, kur un kā legāli drīkst novietot savu auto. Tomēr, kā stāsta Vidzemes pārvaldes pārstāvis, ar šādu gadījumu kārtības sargi sastopas pirmo reizi savā praksē. Policisti saņēmuši izsaukumu uz Ūnijas ielu, kur ārpus ceļa nomales apstādījumos bija novietota “Škoda Octavia” automašīna.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lai arī automobili rotājusi sarkana numura zīme, līdzīga tām, kādas pierasts redzēt diplomātiskajiem transporta līdzekļiem, darbinieki lūguši numuru pārbaudīt policijas datubāzēs, un atklājies, ka šāds auto Latvijā nemaz nav reģistrēts.

Kamēr dežūrdaļas darbinieki centušies noskaidrot, kā tad rīkoties šādā situācijā, inspektors atskārtis vēl vienu labu veidu, kā noskaidrot patiesību – pēc VIN koda. Un patiešām – pārbaudot spēkrata šasijas numuru, tika konstatēts, ka tam izvietoti neatbilstoša parauga numuri.

Šajā situācijā automašīnas saimnieka izdoma, tagad viņam garantē ne tikai izdevumus, bet arī vairākas vizītes policijā. Rīgas pašvaldības policijā ierosināta administratīvā lieta par nepareizi novietoto auto, savukārt Valsts policijas Rīgas Teikas iecirkņa darbinieki nosūtījuši auto saimniekam uzaicinājumu ierasties, lai sniegtu paskaidrojumus. Tāpat izmeklētāji sola pārbaudīt, vai šis braucamrīks, vai uz tā esošās numura zīmes nav saistītas ar citiem pārkāpumiem vai pat noziegumiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm