tv3.lv

Rebenoka slepkavība, mīklainā autosportista nāve: satraucoši notikumi, kas pāršalca Latviju 2020. gadā

Aizvadītais 2020. gads gads nav izticis bez dažādiem satraucošiem notikumiem, kas likuši aizturēt elpu, raisījuši neizpratni un arī sadusmojuši iedzīvotājus.

2021. gada 4. janvārī 19:53

Par problēmām ir jārunā un tās ir jārisina, lai nākotnē tādu kļūtu arvien mazāk. Skaties.lv apkopoja ”Degpunktā”, kā arī ziņu dienestu atspoguļotos notikumus, lai atskatītos kāds bijis šis gads kriminālajā hronikā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kvadricikla traģēdija Madonas pusē

2020. gada sākumā kāds negadījums raisīja plašas diskusijas sociālajos tīklos, interneta portālos un daudzu motobraucēju starpā – Madonas pusē, iebraucot pāri ceļam pārvilktā trosē, 5. janvārī bojā gājis kāds vīrietis, kurš brauca ar kvadriciklu.

Autosportista Nika Elekša mīklainā nāve

Janvāra beigās Siguldas apkaimē dzīvību zaudēja autosportists Niks Eleksis, kurš, apmeklējot paziņas jubilejas svinības viesu namā ”Vālodzes”, iekļuva kautiņā un guva miesas bojājumus. Puiša mamma un citi piederīgie pēcāk stāstīja, ka viņam uzbrucis ballītes dalībnieks, kurš strādā par ugunsdzēsēju. Savukārt neviens no jubilejas svinību apmeklētājiem, ugunsdzēsējiem glābējiem, pēc notikumā neatzina vainu puiša nāvē.

Masu kautiņš Bauskas naktsklubā

Februāra beigās Bauskā piedzīvots masu kautiņš nesen durvis vērušā naktsklubā. Un diemžēl nepiepildījās jaunā kluba saimnieku plāni lauzt stereotipu, ka šīs pilsētas naktslokālos neviens pasākums nenoslēdzas bez dūru vicināšanas. Iestāde, pie kuras durvīm noticis kautiņš, ievākusies telpās, kur pirms četriem gadiem strādājis cits bārs ar visai bēdīgu slavu. Neoficiāla informācija liecina, kā ballētāji, kas izprovocējuši kautiņu, uz Bausku atbraukuši no piepilsētas, bet konflikta motīvi nav zināmi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Mistisks atradums Lielupes grīvā

Ārkārtas situācijas laikā, kad stājās spēkā dažādi ierobežojumi pasākumiem un izklaides iespējām, pavasarī arvien vairāk cilvēku ik dienas devās pastaigās pie dabas, un, tā kā jāievēro distancēšanās, daudzi mēdza meklēt patiešām nomaļas vietas, kur paelpot svaigu gaisu. Kādai ģimenei pastaiga Lielupes grīvas tuvumā beigusies ar policijas iesaisti, jo pludmalē uziets neparasts atradums – cilvēka galvaskausa fragments.

Kanoe laivu izbrauciens beidzas ar traģēdiju

Kādai četru cilvēku atpūtnieku kompānijai no Lietuvas, kas jūnija sākumā pa brīvdienām viesojās Latvijā, izbrauciens ar kanoe laivām Rīgas jūras līcī beidzās ar traģēdiju. Laivotāji virzījās uz Klapkalnciema pusi, bet pēc tam apmeta loku un atgriezās Apšuciemā. Pēkšņi notika kas negaidīts, viena laiva apgāzās un tajā sēdošie, kāds vīrietis un sieviete, iekrita aukstajā ūdenī. Diemžēl līdz krastam spēja aizpeldēt tikai viens cilvēks.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Policija izglābj pašnāvnieku

Augustā Jūrmalas pašvaldības policisti nonākuši īstā ”degpunktā” – mirklī, kad šķietami vienkāršs izsaukums izvērties par pašnāvnieka glābšanas operāciju. Kāds vīrietis aplējis sevi ar benzīnu un, rokās turot šķiltavu, bija nolēmis neatgriezeniski sev kaitēt. Likumsargiem pēc ilgām sarunām izdevās izmantot brīdi un “neitralizēt” vīrieti un uz notikuma vietu izsaukta arī ātrā palīdzība, bet vēlāk viņš tika nogādāts psihiatriskajā klīnikā Rīgā.

Advokāta Pāvela Rebenoka slepkavība

Naktī uz 20. septembri, savās mājās nogalināts zvērināts advokāts Pāvels Rebenoks. Policijai ir vairākas versijas par slepkavības motīviem. Savukārt Rebenoka kolēģis, jurists Mārtiņš Krieķis, pauda pārliecību, ka noziegums izdarīts saistībā ar Rebenoka profesionālo darbību. Pēc tam pieejamā informācija liecināja, ka noziedznieki ēkā veikuši arī laupīšanu.

Bezvēsts pazudušās sievietes un mirušā mazuļa lieta

15. oktobrī medijus pāršalca ziņa, ka no savas dzīvesvietas Ķekavā bezvēsts pazudusi sieviete un viņas meitiņu. Apsekojot sievietes dzīvesvietas apkārtni un iespējamās viņas atrašanās vietas, ap plkst. 22.18 Daugavas krastā pamanīta pazudušajai sievietei piederošā automašīna. Pārbaudot automašīnu, konstatēts, ka tajā atrodas pazudusī sieviete stiprā apreibinošo vielu ietekmē. Turpinot meklēšanas pasākumus, aptuveni 40-50 metru attālumā no automašīnas, upē netālu no krasta atrasts viņas 2019.gadā dzimušā bērna līķis. Pēc notikušā Valsts policija sievieti aizturējusi un lūdza tiesai apcietināt māti par slepkavību.

Bērna slepkavība Ezerniekos

Novembra vidū saņemtas ļoti nepatīkamas ziņas no Ezerniekiem par nepilnu gadu veca puisēna slepkavību. Vēl šausminošāku šo notikumu padara fakts, ka izdarītajā tiek vainota nogalinātā zīdaiņa māte, kāda 22 gadus veca vietējā iedzīvotāja. ”Žēlojās, ka bērns traucē viņas privātajai dzīvei,” par stāstīja kāds sievietes kaimiņš. Sieviete pēc tam tika apcietināta un pret viņu ierosināts kriminālprocess.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Covid-19 ierobežojumu pretinieku “izpausmes” veikalā

Koronavīrusa pandēmija un ar to saistītie notikumi 2020. gada laikā raisījusi nervozitāti sabiedrībā. Diemžēl regulāri izcēlušies arī dažādi konflikti, no kuros cietuši apkalpojošās sfēras darbinieki un arī līdzcilvēki. Tā neilgi pirms Ziemassvētkiem divi valstī noteikto Covid-19 ierobežojumu pretinieki alkohola apreibināti uzbrukuši kāda veikala apmeklētājiem un rāvuši tiem nost aizsargmaskas, tad izplūkušies ar apsargiem, kā rezultātā nonākuši policijas iecirknī.

Postošā eksplozija Āgenskalnā

Naktī uz 31. decembri Rīgā, Melnsila ielas dzīvojamajā ēkā, pēc sprādziena izcēlās ugunsgrēks. Pēc traģiskajiem notikumiem dzīvību zaudējis viens cilvēks, bet vēl seši guvuši ievainojumus. Sāktajā kriminālprocesā kā galvenā versija tiek izskatīta gāzes eksplozija, bet tiek izskatītas arī citas versijas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm