Rīgas kanāla pīles noplūdušās degvielas dēļ nespēj palidot un sasildīties

Mēneša sākumā Rīgas centrā notika avārija, kur tika sadauzīta kravas automašīnas degvielas bāka. Naftas produkti izplūda pilsētvidē, radot piesārņojumu. Pirms pāris dienām atklājās, ka skāde ir nopietnāka, nekā sākotnēji secināts – proti, pīles, kas dzīvo Kronvalda parkā, ir notraipītas ar degvielu un vairs nevar ne palidot, ne sevi sasildīt.

Cilvēki, kas ikdienā dodas uz Kronvalda parku piebarot savvaļas putnus, iespējams, pēdējā laikā ir ievērojuši, ka dažas pīles sākušas uzvesties savādi. Ik pa brīdim redzams, ka kāds no putniem turas atstatu no bara un ir nepārtraukti aizņemts ar sevis apkopšanu. Eksperti brīdina, kas tas nenozīmē neko labu.

“Vienmēr, kad putns ir visvājākais, viņš iet prom no bara. Es ar savu aci redzu, ka viens riktīgi ir,” skaidro biedrības “Drauga Spārns” darbinieks Aleksandrs.

Izrādās, Rīgas centra pīlēm ir sabojāts apspalvojums. Turklāt dažiem no putniem esot garantēta nāve – spalvas ir tik ļoti saķepušas, ka vairs nespēj ūdensputnus sasildīt.

“Es redzu ūdenī eļļainu substanci,” norāda darbinieks.

Patiešām galvaspilsētas centrā notika ceļu satiksmes negadījums. No kravas transportlīdzekļa sasistās bākas izplūdusi degviela, kas nokļuva pīļu iecienītajā ūdenstilpnē.

“No ielas braucamās daļas ir noplūdusi nafta, kas ar sniega ūdeņiem ir ieskalojusies kanālā,” skaidro Valsts vides dienesta Lielrīgas reģionālās pārvaldes direktors.

Tagad nepieciešams pīles izķert un pa vienai nomazgāt, citādi tās aizies bojā. Process aizņem vairākas nedēļas.

“Tās vajag divreiz mazgāt ar birsti. Katram putnam, kuru cilvēki mazgā, protams, ir stress,” skaidro Aleksandrs.

Aleksandrs un viņa kolēģi uz rehabilitācijas centru aizveduši teju desmit savvaļas putnus, kuri pēc aprūpes tiks palaisti atpakaļ brīvībā. Kanālā izvietotas absorbējošās bonas, kas uzsūc vismaz daļu degvielas. Bonu apsaimniekošanu un uzturēšanu darba kārtībā uzņēmušies Mājokļu un vides departamenta speciālisti.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm