tv3.lv

Rīgas pašvaldības policijas priekšnieks: Izsaukumu skaits pieaug, bet policija savas funkcijas pilda godam

Pirmdien, 5. martā, Rīgas pašvaldības policijā (RPP) norisinājās gada pārskata sanāksme, kurā aplūkoti pagājušā gada darba rezultāti.

2018. gada 5. martā 16:10

Kā informē RPP, 2017. gadā saņemti 92 706, turklāt būtiski pieaudzis to izsaukumu skaits, kuri saņemti caur RPP mobilo aplikāciju.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lai gan izsaukumu skaits joprojām pastāvīgi pieaug RPP priekšnieks Juris Lūkass uzsvēra, ka policija joprojām spēj saglabāt labus reaģēšanas laikus būtiskākajos izsaukumos, proti, notikumos, kuros ir nepieciešama tūlītēja policijas palīdzība (piemēram, kautiņi, ugunsgrēki vai noziegumi), pašvaldības policisti vidēji ierodas 6 minūšu un 9 sekunžu laikā. Savukārt uz ģimenes konfliktiem policija vidēji ierodas 14 minūšu un 26 sekunžu laikā.

Vienlaikus Lūkass uzsvēra, ka reaģēšanas laiki būtu daudz labāki, ja policijai būtu mazāk jāstrādā ar ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem, jo šāda veida izsaukumi sastāda 41% no kopējā izsaukumu skaita.

Juris Lūkass
RPP priekšnieks

Vidēji viena ekipāža 11 stundu maiņā 2,5 stundas strādā ceļu satiksmes uzraudzības jomā, līmējot tā saucamos “plāksterus”. Tas nav pareizi. Diemžēl esam kļuvuši par Ceļu policiju.

Tāpat RPP priekšnieks pastāstīja, ka tradicionāli ārpus apstāšanās un stāvēšanas noteikumu pārkāpumiem lielākais pārkāpumu skaits ir alkohola lietošanas jomā, proti, par atvērtu alkohola iepakojumu sabiedriskā vietā vai par alkohola lietošanu publiskā vietā, kā arī dažādi alkohola reibumā izdarīti pārkāpumi. Pagājušajā gadā ārpus ceļu satiksmes kopā reģistrēti 13 937 administratīvie pārkāpumi, no kuriem 2878 bija saistīti ar alkohola lietošanu.

Kā galveno nākamā gada prioritāti Lūkass uzstādīja darbu bērnu tiesību aizsardzības jomā, kas arī pagājušajā gadā bija policijas prioritāte. RPP priekšnieks pastāstīja, ka pagājušajā gadā 100 bērni šķirti no ģimenēm vecāku apdraudējuma dēļ, kas ir par 70% vairāk nekā gadu iepriekš. “Mūsu mērķis nav noķert 17 gadus vecus smēķētājus pie skolām, bet gan novērst tos pārkāpumus, kas tiek izdarīti pret bērniem, kā arī turpināt strādāt ar bērniem profilaktiski, lai viņi paši neizdarītu pārkāpumus,” rezumēja Lūkass.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm