tv3.lv

Rosina sākt kriminālvajāšanu pret vīrieti par slepkavības mēģinājumu dzeršanā Vaiņodē

Policija rosina sākt kriminālvajāšanu pret vīrieti par slepkavības mēģinājumu Vaiņodē, informēja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldē.

25. janvārī 15:07

Pagājušā gada 2.septembrī ap plkst.22 Valsts policijā saņēma informāciju, ka Vaiņodē kādā īpašumā divām personām nodarīti miesas bojājumi. Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas ieradās notikuma vietā un aizturēja vienu no trim vīriešiem, taču divi vīrieši ar gūtajām traumām tika nogādāti medicīnas iestādē, kur pēc atveseļošanās varēja doties mājup.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā informē Šeršņova, Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa amatpersonas par notikušo sāka kriminālprocesu un, veicot procesuālās darbības, noskaidroja, ka diviem vīriešiem kopīgas alkohola lietošanas laikā izcēlās konflikts, kuru izšķīra trešais vīrietis. Nedaudz vēlāk konfliktā iesaistītais ienāca istabā, rokās turot nazi, piegāja pie vīrieša, kurš bija apgūlies gultā un iedūra viņam aptuveni deviņas reizes galvā un ķermenī. Arī šoreiz trešais vīrietis iejaucās un pārtrauca uzbrukumu, taču uzbrucējs iedūra viņam kaklā.

Likumsargiem ierodoties notikuma vietā, vīrietis bija paslēpies skapī un viņu aizturēja. Nākamajā dienā Liepājas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas devās uz tiesu lūgt piemērot vīrietim drošības līdzekli – apcietinājumu, kas arī tika izdarīts.

Aizdomās turētais jau iepriekš bija nonācis policijas redzeslokā – dažus mēnešus pirms šī nozieguma izdarīšanas viņš atbrīvojies no apcietinājuma, izciešot sodu par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, kas vērsts pret personas veselību, piebilda policijas pārstāve.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu kriminālprocesā un nodevušas to prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai.

Saskaņā ar Krimināllikumu, par slepkavības mēģinājumu soda ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz 20 gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem, savukārt par uzbrukumu personai sakarā ar tās līdzdalību noziedzīga vai cita prettiesiska nodarījuma novēršanā vai pārtraukšanā, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu. Soda apmēru noteikts tiesa.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm