tv3.lv

Sabiedrība policijas darbu 10 ballu skalā vērtē ar seši

Ja vēl pirms 20 gadiem tikai katrs trešais Latvijas iedzīvotājs varēja apgalvot, ka paļaujas uz policijas darbu, tad šobrīd likumsargi ieguvuši jau vairāk nekā pusi Latvijā dzīvojošo cilvēku uzticību.

Latvijas iedzīvotāju aptauja liecina, ka ar katru gadu samazinās to cilvēku skaits, kuriem ir nācies saskarties ar Valsts policijas darbiniekiem. To varētu skaidrot ar noziegumu skaita samazināšanos pēdējo gadu griezumā, tomēr tiem, kuriem nākas meklēt policijas palīdzību, ir svarīgi to saņemt visaugstākajā līmenī. Lielākā daļa iedzīvotāju ir mierā ar policistu darbu un rīcību, tomēr darbinieku attieksme ne visos gadījumos ir bijusi apmierinoša.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Aptaujā satraucoši dati ir par cilvēku lēmumiem neziņot Valsts policijai par noziegumiem, kuros viņi ir cietuši. Katrs piektais aptaujātais pēdējā gada laikā ir pieņēmis šādu lēmumu.

Arī par sabiedriskās kārtības traucējumiem bieži vien iedzīvotāji klusē, tomēr visbūtiskākais, kam pievērš uzmanību Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis, ir neziņošana par vardarbību ģimenē. Viens no iemesliem meklējams kauna sajūtā par šāda veida problēmām, Valsts policijas priekšnieks uzskata, ka otrs iemesls ir maldīgs uzskats par policijas nespēju palīdzēt risināt ģimenes konfliktus.

Savukārt pozitīvi ir tas, ka vairāk nekā puse cilvēku policiju uzskata par pieejamu un sasniedzamu savā dzīvesvietā. Interesanti, ka tieši fiziska policijas darbinieku klātbūtne ir vissvarīgākā.

Jāpiebilst, ka policijas atrašanās ielās un dzīvojamajos rajonos ir redzama arī noziedzniekiem, kas var mazināt viņu vēlmi konkrētajā vietā uzsākt kādu nelikumīgu darbību.

Kopumā policijas darbs jau vairāku gadu garumā desmit ballu skalā tiek vērtēts ar atzīmi seši.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm