tv3.lv

Saimnieka atvērtā loga spraugā iesprūst kaķēns

Aleksandra ir kaķa un divu suņu saimniece. 11. maijā, savā vienīgajā brīvdienā, sieviete jau no agra rīta satraucas un aprūpē kaimiņa ķepaino draugu. Astoņus mēnešus vecais kaķēns bija atstāts viens mājās, kamēr saimnieks ir darbā, un sadomājis izlīst pa logu, vēsta TV3 raidījums “Degpunktā”.

Diemžēl dzīvnieks iesprūda vēdināšanas režīmā atstātajā loga spraugā. Par laimi, kāds garāmgājējs pamanīja kaķi mokāmies un izsauca ugunsdzēsējus. Bet, tā kā dzīvoklis ir ceturtajā stāvā, tik viegli četrkājainajam draugam palīdzēt neizdevās.

“Viņi nevarēja saprast, kā viņu noņemt un izvilkt. Es piedāvāju paņemt kaut ko garu un no mana loga pamēģināt viņu aiz dibena iemest iekšā. Viņi te mēģināja, mēģināja, neizdevās. Atbrauca lielā mašīna ar kāpnēm, bet nekas nesanāca, teica, ka esot novecojusi tehnika, kaut kas tur nestrādā. Pēc tam pie sevis ielaida vecmāmiņa no piektā stāva un izdevās nolaist cilpu. Ar slotu iesēdināt kaķi cilpā un ar cilpu pacelt viņu un izvilkt,” stāsta Aleksandra.

Aleksandra kaķi paņēma pie sevis un notikušo publicēja sociālajos tīklos. Ierakstu pamanīja arī ķepaiņa saimnieks, kurš biji ļoti satraukts par notikušo, bet tikt prom no darba uzreiz nav izdevies, tāpēc dzīvnieks līdz vakaram dzīvos pie Aleksandras. Noskaidrojās, ka kaķi sauc Kika, un sieviete kopā ar meitu pūkaini drošības labad vedīs uz veterinārklīniku, lai pārliecinātos par ķepaiņa veselību: “Tāpēc ka viņa karājās, viņa apčurājās, kamēr karājās pa logu. Kad mēs viņu ienesām istabā, es redzēju, ka viņa ir dezorientēta. Es neesmu ne ārsts, ne veterinārārsts, bet es domāju, ka bija nospiesta skābekļa padeve galvai, tāpēc viņai bija dulla galva. Ziniet, es vispār esmu par to, lai dzīvniekus sargātu, jo mēs par tiem esam atbildīgi. Vajadzētu tam pievērst uzmanību, jo tas nenotiek reti, tas nav viens notikums, pat ne trīs vai pieci, tas ir pa visu pilsētu, pa visu Latviju. Cilvēkiem parasti, kad saka, viņi atbild, ka viņu kaķis nelec. Nu, lūk, tā – nelec.”

Ugunsdzēsēji bieži dodas uz izsaukumiem, kuros palīdzība nepieciešama arī bez liesmu apdzēšanas. Pagājušajā gadā bijuši 919 izsaukumi, kuros palīdzība sniegta dzīvniekiem.

“Puiši malači. Viņi atbrauca, redzams, ka arī pārdzīvoja. Viena kaķa dēļ atbrauca astoņi vīrieši. Kāds teiks, ka tas ir tikai kaķis, citam tā ir visa dzīve,” norāda Aleksandra.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm