Saistībā ar Vaļagina slepkavību rosina sākt kriminālvajāšanu pret diviem Lietuvas pilsoņiem

Pirmdien, 30. janvārī, Valsts policijas amatpersonas nodeva Rīgas Austrumu prokuratūrai kriminālprocesu par pērn martā Rīgā, Pļavnieku mikrorajonā, izdarīto Genādija Vaļagina slepkavību, rosinot sākt kriminālvajāšanu pret diviem Lietuvas Republikas pilsoņiem, informēja policijā.

1. februārī 13:14

Jau ziņots, ka 2022. gada 11. martā Rīgā, A. M. Keldiša ielā 16,  pie sabiedriskās ēdināšanas vietas tika nošauts vīrietis, kurš tobrīd atradās automašīnā, bet iespējamās vainīgās personas notikuma vietu pameta.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saņemot informāciju par notikušo, nekavējoties visā Latvijas teritorijā tika izsludināts plāns “Slazdi” un piesaistīti plaši policijas spēki, tostarp no Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes un Rīgas reģiona pārvaldes, kā arī pašvaldību policijas, lai vainīgās personas aizturētu. Ropažu novada pašvaldības policija tajā pašā datumā aizturēja vienu iespējamo vainīgo personu. Veicot plašas izmeklēšanas darbības, 2022. gada 29. augustā Valsts policijas likumsargi aizturēja otru aizdomās turēto vīrieti.

Par aizdomās turētajiem slepkavībā sevišķi pastiprinošos apstākļos organizētā grupā tika atzīti 1972. gadā un 1978. gadā dzimuši vīrieši, kas ir Lietuvas Republikas pilsoņi. Šobrīd aizdomās turētajiem piemērots drošības līdzeklis apcietinājums.

Par šāda noziedzīga nodarījuma izdarīšanu likumā ir paredzēts mūža ieslodzījums vai brīvības atņemšana uz laiku no 15 līdz 20 gadiem un probācijas uzraudzība uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Ņemot vērā, ka Valsts policija vairs nav procesa virzītājs un kriminālprocess vēl jānoved līdz notiesājošam spriedumam, Valsts policija šobrīd vēl nevar publiski sniegt detalizētāku informāciju par izmeklēšanas laikā konstatētajiem faktiem un noskaidroto notikušā gaitu. Tiklīdz šādu informāciju varēs sniegt, sabiedrība tiks informēta.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jau ziņots, ka 2022. gada 11. martā Pļavniekos notikusi nāvējoša apšaude pēc kuras pie ložu sacaurumota “Toyot apvidnieka bez dzīvības pazīmēm asiņu peļķē atrasts guļam spēkrata īpašnieks. Izrādījās, ka pusdienlaikā, stāvlaukumā pie kafejnīcas “Ugolok”, īstenots, visticamāk, iepriekš plānots uzbrukums, ko veica vismaz divi noziedznieki.

Videonovērošanas kameru ieraksti liecināja, ka ar šaujamieroci upurim uzbrukts brīdī, kad tas vai nu tikko iebrauca stāvlaukumā, vai arī grasījās doties prom. Sudrabas krāsas “Chrysler” apstājās un nobloķēja ceļu “Toyotai”, izdarīti vairāki šāvieni, iespējams arī kontrolšāviens. Jau mirkli vēlāk uzbrucējs, kas tērpies policijas formai līdzīgā jakā un biksēs, iekāpa spēkratā un pameta nozieguma vietu.

Likumsargi, no aculieciniekiem saņemot uzbrucēju un viņu mašīnas aprakstu, sacēla kājās neskaitāmas ekipāžas un visā valstī izsludināts plāns “Slazdi”, lai noziedzniekus pēc iespējas ātrāk aizturētu. Plāns gan īsi nenostrādāja, jo pirmie pavisam nejauši pārkāpējus uzgāja patrulējošie Ropažu novada pašvaldības policisti, pēc tam darbu pārņēma Valsts policija un tika aizturēti potenciālie vainīgie. Izrādījās, noslepkavots ir kādreizējās kriminālās autoritātes Ivana Haritonova grupējuma lietā savulaik notiesātais Genādijs Vaļagins.

Par Genādija Vaļagina slepkavību tika apcietināts Lietuvas pavalstnieks. Policija izskatīja vairākas nozieguma versijas, tostarp ka slepkavība izdarīta atriebības nolūkā konflikta rezultātā kriminālu grupējumu starpā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm