Meitu nav redzējusi kopš 3. oktobra: māte noraizējusies par pusaudzes lēmumu bēgt no ģimenes

Kāda uztraukusies māte Rīgā cenšas sazināties ar savu pusaudžu meitu jau kopš 3. oktobra. 16 gadus vecā meitene izgāja no mājām naktī un tagad dzīvo pie draugiem. Viņas meklēšanā iesaistīta arī policija, bet tikmēr māte cenšas izprast iemeslus, kas lika atvasei bēgt no ģimenes.

2020. gada 19. oktobrī 21:08

Olga kopā ar vīru īrē trīsistabu dzīvokli Esplanādes ielā, Daugavgrīvas apkaimē. Pāris audzina trīs bērnus – jaunākajam ir divi gadi, vidējam – desmit, bet vecākā meita, Egita, ir 16 gadus veca. Olga meiteni nav redzējusi vairāk nekā divas nedēļas. Viņa 3. oktobrī izlavījās no mājām un kopš tā brīža neatbild uz telefona zvaniem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Cik Olgai zināms, Egita dzīvo pie draugiem, bet esot grūti saprast, kas licis meitenei pieņemt tik drastisku lēmumu. Sieviete apgalvo, ka pusaudze mājvietā necieš no vardarbības. Konfliktu iemesli parasti bija saistīti ar naudas grūtībām.

Egita tagad draud šķirties no mātes juridiskā ceļā un doties uz bāriņtiesu kārtot attiecīgos dokumentus.

Patiešām, sākot no 16 gadiem, paveras iespējas likumiski atteikties no vecāku rūpēm. Zvērināta advokāte Gundega Miķelsone stāsta, ka ir divi veidi, kā juridiski iegūt neatkarību.

Olga ir pamatīgi satraukusies un grib aprunāties ar meitu. Sieviete devās uz policiju un lūdza likumsargiem meiteni sameklēt un nogādāt mājās. Advokāte atgādina, ka, par spīti likumiem un iespējām, bērnam nopietni jāapsver lēmuma sekas. Turklāt pēc tam, kad dokumenti sakārtoti, atpakaļceļa var arī nebūt. Vislabāk ir panākt cieņpilnu vienošanos pirms juridiskas iejaukšanās.

Vairāk par tematu – raidījuma “Degpunktā” sižetā

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm