tv3.lv

“Šie šķidrumi caur plaušām nonāk tieši smadzenēs!” Narkologs brīdina par šķiltavu gāzes ostīšanas sekām

Kāds zēns Liepājā guvis smagus smadzeņu bojājumus pēc tam, kad kopā ar draugiem saelpojās šķiltavu gāzi. Mediķi tur pat zem dzelzceļa tilta veica reanimēšanas pasākumus, jo pusaudzim jau bija iestājusies klīniskā nāve. Zēns atrodas slimnīcā, taču nav zināms, kā veiksies viņa atlabšana.

2019. gada 4. oktobrī 20:47

Pirms mēneša Liepājas Reģionālajā slimnīcā tika nogādāts 14 gadus vecs zēns, kuru atrada zem dzelzceļa tilta klīniskās nāves stāvoklī. Neatliekamās palīdzības brigādei izdevās skolnieku reanimēt pa ceļam uz stacionāru. Izrādās – viņš bija saelpojies šķiltavu gāzi. Diemžēl zēns vairs nekad nebūs tāds, kā agrāk. Smadzeņu bojājumi ir tik nopietni, grūtības sagādā runāšana, ēšana un staigāšana. Narkologs Jānis Strazdiņš stāsta, ka elpojot šos šķidrumus tiek nodarīts neatgriezenisks bojājums veselībai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Visi šie šķidrumi caur plaušām nonāk tieši smadzenēs,” saka Strazdiņš.

Narkologs uzsver – elpojot indīgos šķidrumus nekad un neviens, tā teikt, netiks cauri sveikā. Nav iespējams iegūt apreibinošo efektu bez papildus sekām, proti, smadzeņu pilnīgu vai daļēju nāvi. Visbiežāk šķīdumus iegādājas pusaudži, jo tie maksā maz un ir pieejami it visur.

Arī pirms vairāk nekā desmit gadiem “Degpunktā” vēstīja par kāda 12 gadus veca zēna nāvi Jelgavā. Puika tika atrasts saļimis pie kāda soliņa netālu no dzelzceļa stacijas pēc tam, kad kopā ar draugu salietojās šķiltavu gāzi.

Tiesa, ir pietiekami daudz un dažādu šķidrumu, aerosolu un vielu, ar kuru palīdzību bērni mēdz aizrauties. Toreiz zēni Jelgavā izmēģināja arī citus apreibināšanās veidus. Puiša dzīvību mediķiem pēc ilgiem centieniem tā arī neizdevās glābt. Viņš nomira slimnīcā, reanimācijas nodaļā.

Speciālisti aicina vecākiem sargāt savus bērnus un uzraudzīt viņu ikdienas nodarbes. Bieži jaunieši pievēršas bīstamajām nodarbēm tieši tāpēc, ka radušās problēmas ģimenē.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm