Sita un žņaudza: Ogrē pusaudži piekāvuši astoņgadīgu meitenīti

Kādai meitenītei Ogrē ceļš mājup no skolas beidzies ar zilumiem un lieliem pārdzīvojumiem pēc tam, kad bērnu laukumā viņu piekāvuši vecāki puiši. Lai gan uzbrucējs bijis viens, cietušās vecāki uzskata, ka vaina jāuzņemas arī tiem bērniem, kuri nav darījuši neko, lai varmāku apturētu.

Satraucošie notikumi kādā ogrēniešu ģimenē sākās 2. decembrī pēcpusdienā, kad vien astoņus gadus vecā meita, kuru līdz šim vienmēr ātri varēja sazvanīt ikviens ģimenes loceklis, pēkšņi uz telefona zvaniem neatbildēja. Meitene mājās pārradās pēc vairākām stundām – noraudājusies, taču, kas vainas, vecākiem neteica.

“Es viņai palīdzēju ģērbties nost, skatos, ka deguns ir tā kā piepampis, zem acīm zilumi, vaicāju, kas tas – nekas. Ģērbju tālāk, noņemu cepuri redzu, ka austiņa ir zila, kakls noskrāpēts, un saku neies krastā – stāsti, kas ir noticis,” saka cietušā bērna mamma.

Noskaidrojies, ka meitene pēc skolas aizgājusi uz bērnu laukumiņu, kas atrodas starp mājām Mālkalnes prospektā 5. Tur ar vietējiem puikām, kuri par meiteni bijuši pāris gadus vecāki, izcēlies konflikts par mobilo telefonu, un viens no zēniem bērnam uzbrucis, sākot sist un žņaugt.

“Viņi kopā esot bijuši trīs. Kamēr viens sitis, otrs lamājies un trešais sēdējis malā. Manuprāt, vienalga vainīgi ir visi trīs, arī tas, kurš sēdēja malā un ne vārda nepateica, ka sit mazāku meitenīti,” teic cietušā bērna mamma.

Vecāki meitu vairākkārt brīdinājuši uz šo laukumiņu neiet, jo te apgrozoties bērni ar noslieci uz vandalismu. Kas ir uzbrucēji, oficiāli nav zināms, taču citas mammas atklājušas, ka pirms aptuveni gada šeit noticis uzbrukums vēl kādam bērnam un vainīgi, iespējams, esot tie paši pāri darītāji.

“Kaut kur šajās mājās dzīvojot trijotne, divi no tiem ir brāļi, kuri vienmēr ir rupji, lauž soliņus, laukumiņu aprīkojumu, kaujas savā starpā un citiem bērniem, un, lai gan ir zināms to bērnu mammas vārds, sazināties nevar, jo viņa neiziet uz kontaktiem.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Uz notikušo reaģējusi arī policija: “Valsts policija ir saņēmusi iesniegumu par konfliktu starp vairākiem mazgadīgiem bērniem un par miesas bojājumu nodarīšanu, kas notika 2. decembrī Ogrē. Saistībā ar notikušo šobrīd ir uzsākts administratīvais process par maznozīmīgu miesas bojājumu tīšu nodarīšanu, un cietušajai meitenei tiks nozīmētas ekspertīzes. Valsts policija jau ir apzinājusi arī citus notikušajā iesaistītos bērnus.”

Cietušās mamma aicina citus vecākus ar saviem bērniem laikus pārrunāt – ko darīt, ja gadās nonākt šādās bīstamās situācijās. Galvenais mudinājums ir atgādināt bērniem, ka par uzbrukumu var un vajag stāstīt, pretējā gadījumā vainīgie pāri darījumus turpinās. Arī psihologi rosina bērnus atraisīt ar mierīgām sarunām vai rotaļām.

“Šajos gadījumos, protams, ka tas ir milzīgs stress un satraukums un vecākiem tieši tāpat, viņiem gribas zināt, un tie jautājumi birst viens aiz otra – kas notika, kur tu biji, es taču redzu, ka kaut kas nav kārtībā, un tas to trauksmi ļoti var palielināt. Tāpēc reizēm ir labi ievilkt elpu un padomāt, kas ir tas, kas palīdz manam bērnam atraisīties,” norāda VBTAI Ģimeņu ar bērniem atbalsta departamenta vadītāja Anda Sauļūna.

Savukārt, ja ilgtermiņā pēc šādiem pārdzīvojumiem bērni sāk noslēgties un mainīt uzvedību, ieteicams notikušo atkārtoti pārrunāt un, ja nepieciešams, piesaistīt arī speciālistu palīdzību.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm