Šķīries pāris Jelgavas novadā nespēj sadalīt bērnus

27. septembrī 21:20

Kāds pāris Jelgavas novadā pēc šķiršanās nespēj sadalīt bērnus – strīdu izšķirt palīdzēja bāriņtiesa un tiesa, taču bērnu tēvs nevēlas piekrist instanču vērtējumiem, vēsta “‘Degpunktā”.

Nesen “Degpunktā” vērsās Jelgavnieks Ansis, kurš ir nonācis neapskaužamā situācijā. Pirms sešiem gadiem izbeidzot kopdzīvi ar savu trīs bērnu māti, sākas savstarpēja sacensība par bērnu aizbildniecības tiesību iegūšanu.

Patlaban, pēc vīrieša vārdiem, ir noritējuši dažādi tiesas procesi starp abiem vecākiem un ir sagaidīti arī dažādi Jelgavas novada bāriņtiesas atzinumi, kuri visi ir bijuši par labu bērnu mātei. Taču Ansis uzskata, ka lēmumi nav bijuši pareizi un bērnu māte nav pelnījusi atvases.

“Nezinu, kur vērsties, Jelgavā visi uz vienu roku. (..) Kamēr bērni dzīvoja pie manis, bija bērni kā bērni, tagad, kad dzīvo pie mātes, pilnīgi savādāki,” saka Ansis.

Tiesā iesniegtajos dokumentos un bāriņtiesas atzinumos Ansis saskata vēl dažādas nepilnības, piemēram, attiecībā uz viņa ienākumiem.

Tiesāšanās procesa laikā, pie Anša pilntiesīgi uzturējās viena no meitām, kura atgriezties pie mātes kategoriski nav vēlējusies. Taču ar bāriņtiesas palīdzību meitenīte ar varu ir ielikta mašīnā.

Savukārt, satiekot abas pārējās atvases, tēvs uz viņu ķermeņiem ir pamanījis un nofotografējis fiziskas vardarbības pēdas. Ansis uzskata, ka meiteņu māte nebija pievērsusi uzmanību bērnu veselības stāvoklim, līdz ar to bijušas arī citas ielaistas kaites.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ansis vienu no meitām pat vedis uz Jelgavas slimnīcu, tur atklājies ka meitenei ir pneimonija. “Es divus bērnus – vecāko un jaunāko meitu, paņēmu pie sevis. Jaunākajam bērnam bija ielaista smaga slimība, aizbraucām uz medicīnas iestādi, es sēdēju pie bērna,” saka Ansis.

Pēc bērnu tēva, Anša uzskatiem, bijušajai dzīves biedrei visi trīs mazie bērni ir nepieciešami tikai pabalstu un atvieglotu kredītnosacījumu dēļ.

Bērnu māte, pie kuras šobrīd atrodas visas trīs mazās meitenes, no komentāru sniegšanas atteicās, uzstājot uz to, ka par savstarpējām attiecībām ar bērna tēvu viņa runāšot tikai caur tiesas procesiem.

“Degpunktā” sazinājās arī ar Jelgavas novada bāriņtiesas vadību, lai iegūtu viņu atzinumu par notiekošo situāciju. Saņēmām atbildi, ka, ņemot vērā Bāriņtiesu likumu un Bāriņtiesu darbības noteikumus, ar lietas materiāliem var iepazīties administratīvā procesa dalībnieki, līdz ar to bāriņtiesai nav likumiska pamata trešajām personām sniegt informāciju par ģimeni. “Degpunktā” turpinās sekot šīs lietas virzībai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm