tv3.lv

“Skrien pa vagonu, ko neviens nepieskata!” Čiekurkalna iedzīvotāji ceļ trauksmi par bērnu pārgalvību uz dzelzceļa

Jaunieši pa to kāpelē un skraida, bet tikmēr pieaugušie viņus cenšas izdzenāt, bet neviens no apkārtējiem to neuzskata par veiksmīgu ilgtermiņa risinājumu.

Čiekurkalnā blakus daudzdzīvokļu mājām, skolai un autobusu pieturai gadiem ilgi uz dzelzceļa stāv brīvi pieejams vilciena sastāvs, kas ieinteresējis vietējos jauniešus. Kāds aculiecinieks ik vakaru uz sliedēm novēro rosību un pārgalvīgos bērnus fiksēja arī video kadros.

Čiekurkalna iedzīvotāji atzīst, ka mēģinājuši bērnus apturēt un aizrādīt par kāpelēšanu neatļautā vietā, bet līdz šim iesaistīšanās nav bijusi veiksmīga.

“Teicu, ka tā nedrīkst darīt… Mani trīs mājas tālāk pasūtīja,” saka vietējais iedzīvotājs Vilnis.

Ne tikai bērni un jaunieši vilciena ritošo sastāvu izmanto sev vēlamos veidos. Vietējie stāsta, ka bieži arī pieaugušie, kam slinkums iet līdz tuvākajai dzelzceļa gājēju pārejai, lien pāri vagoniem.

VAS “Latvijas dzelzceļa” pārstāve Ella Pētermane stāsta, ka pagaidām barjeru būvēt nav plānots un problēmai jāķeras klāt Čiekurkalnā dzīvojošajiem bērnu vecākiem.

“Pagaidām kā tur ir, tā ir. Iespējams, nākotnē var domāt par kāda norobežojuma uzstādīšanu, bet šobrīd vairāk ir tiešām lūgums vecākiem pārrunāt vēlreiz un vēlreiz ar bērniem par to, ka dzelzceļš nav vieta rotaļām,” saka Pētermane.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm