tv3.lv

“Skuvu bārdu un ieraudzīju lielu ēnu!” No divstāvu nama Mežaparkā nokrīt milzīgs betona gabals

Pirmdienas rīts Viestura prospektā 73, Rīgā, iedzīvotājiem sākās nepatīkami. Ap plkst. 7.00, kad lielākā daļa iedzīvotāju devās uz darbu, no divstāvu ēkas nokrita milzu betona gabals, proti, daļa no jumta karnīzes.

Ja tajā brīdī kāds būtu gājis pa ielu, šis incidents beigtos ar pavisam bēdīgām sekām. Mājas iedzīvotājs Sergejs – viens no pirmajiem notikuma lieciniekiem – incidenta brīdī stāvējis pie loga. “Stāvēju, skuvu bārdu, dzirdēju troksni. Padomāju, ka krīt sniegs. Ieraudzīju lielu bluķi kā ēnu. Sataisījos uz darbu, konstatēju, ka kāpņutelpas durvis nevar atvērt. Uzkāpu uz otro stāvu, tur ir virtuve. Paskatījos pa logu, ieraudzīju lielos gružus. Piezvanīju uz 112, izskaidroju situāciju. Viņi teica, ka izbraukšot grupa. Atbrauca grupa, atstūma lielo ķieģeli, ar lenti norobežoja teritoriju un aizbrauca. Vēlāk atbrauca pašvaldības policija.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ka stāsta Sergejs, pašvaldības policijas pārstāvji sagaidīja, kad atbrauks nama pārvaldnieks, un tiklīdz viņš ieradās, likumsargi notikuma vietu pameta. Darbinieki no “Rīgas namu pārvaldnieka” arīdzan ilgi neaizkavējās – piefiksēja faktu un devās prom. Tikmēr iedzīvotāji turpināja staigāt gar bīstamo vietu.

Vietējie iedzīvotāji saka, ka jumta konstrukcija, kā arī karnīze, turas uz godavārda un atrodas avārijas stāvoklī. To pašu varot teikt arī par ēkas kopējo tehnisko stāvokli, mājai, kurā dzīvo vismaz 15 ģimenes, ir nepieciešams ne tikai kosmētiskais remonts, bet arī nopietna rekonstrukcija.

Izņemot pāris dzīvokļus, kas pieder kādai 1. stāvā esošai veterinārajai klīnikai, visas pārejās telpas pieder pašvaldībai.

Iemītnieki ir pārliecināti, ka jau sen būtu jārīko kopsapulci un jārisina vairākas problēmas.

Pēc šā incidenta un saņemtās kritikas SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” darbinieki sarosījušies un firmas pārstāvis Krists Leiškalns skaidro, ka notikuma vietā jau strādā darbinieki, kuri veic visas nepieciešamās darbības, lai novērstu postažas sekas. Uzņēmums ir informēts par ēkas slikto tehnisko stāvokli, bet remontdarbi nenotiek, jo īrnieki vēl nav norēķinājušies par iepriekš paveiktajiem darbiem.

Uzņēmuma speciālisti secināja, ka šis incidents noticis laikus neveikto jumta remontdarbu dēļ, jo konstrukcijai cauri sūcies ūdens, kas devis pārāk lielu spiedienu uz karnīzes daļu. Ir pašsaprotams, ka neviens bez maksas neveiks plašus renovācijas darbus, bet pārvaldniekam ir jāuztur ēku tādā stāvoklī, lai īrniekiem nebūtu jābaidās no krītošām konstrukcijām, kas var trāpīt pa galvu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ja “Rīgas namu pārvaldnieks” to nevar nodrošināt, firmai vienmēr pastāv iespēja atteikties no savu pakalpojumu piedāvāšanas konkrētajai mājai.

Video no notikuma vietas

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm