tv3.lv

Daugavas atzarā konstatēts naftas piesārņojums

Rīgā pie Kundziņsalas šodien, 17. maijā, operatīvie dienesti steidza novērst krīzi, kas draudēja kļūt par vides katastrofu. Upē noplūda degviela, un krāsainie pleķi peldēja jūras virzienā.

Rīgā, Sarkandaugavas upē pie Kundziņsalas, 17. maijā uz ūdens virsmas parādījās nezināmas izcelsmes degviela, kas pārklāja akvatoriju un strauji virzījās uz Mīlgrāvja pusi.

Vieta, kur atradās piesārņojuma avots, bija vien dažus simtus metrus no Kundziņsalas tilta, ražošanas uzņēmuma teritorijā, Sarkandaugavas krastā. Valsts vides dienesta pārstāvji ziņo, ka piesārņojums nebija liels. Pēc norobežošanas ar bonām naftas produkti vairs neizplatījās.

Pārbaudē secināts, ka piesārņojums ieskalots no lietus kanalizācijas sistēmas no AS “Rīgas elektromašīnbūves rūpnīca” teritorijas Rīgā, Uriekstes ielā. Valsts vides dienests (VVD) turpina darbu, lai noskaidrotu precīzus notikuma apstākļus. Secināts, ka no šīs teritorijas ar lietus ūdeņiem ieskalojies lokāls naftas produktu piesārņojums.

Teritorijas īpašniekam, visticamāk, tiks uzdoti jautājumi par darbībām, kas veiktas ar naftas produktiem. Tiks vērtēta uzņēmuma atbildības pakāpe un piemērojamās sankcijas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm