tv3.lv

Suns dzīvoklī atstāts likteņa varā? Bolderājas iedzīvotāji noraizējušies par mīluļa riešanu un gaudošanu

Raidījums “Degpunktā” saņēmis vēsti no kādas Bolderājas iedzīvotājas, kura ziņo par kāda suņa likteni – mājdzīvnieks bija spiests vairākas dienas bez barības un pastaigām sēdēt ieslēgts nelielājā dzīvoklī daudzstāvu namā Parādes ielā 3. Ķepainis rēja un gaudoja trīs diennaktis, sagādājot zināmas problēmas citiem iemītniekiem.

Ilgstoša un skaļa suņa riešana un gaudošana, kas pēc būtības ir ķepaiņa izmisīgs sauciens pēc palīdzības, attiecīgajā mājā bija dzirdama vismaz trīs diennaktis un trim ģimenēm šis laiks kļuva par bezmiega un trauksmes periodu, bērniem no negulēšanas pat sākušās galvassāpes. Vietējie pauž sašutumu par palielā suņa likteni, kas viens pats palicis piektā stāva dzīvoklī.

Kaimiņi norāda, ka nelaimīgo suni saimnieki atstājuši vienu no 14. februāra vakara. Tajā dienā pie mājas piebraucis Valsts policijas dienesta transports, šķietami risināt kādu konfliktu mitekļa piektajā stāvā. Pēc aptuveni stundas likumsargi aizbrauca, līdz ar policistiem acīmredzot mājvietu pameta arī ģimene, gados jauns pāris ar trīs maziem bērniem.

“Vakar mēs devāmies pārbaudīt minēto dzīvokli. Durvis bija ciet, bet aiz tām klusums,” stāsta mājas iedzīvotāja.

Rīgas pašvaldības policija, pēc konkrētās adreses un informācijas pārbaudes secināja, ka iepriekš iesniegumi par līdzīgiem gadījumiem no virtējiem nebija saņemti. Pati ģimene gan jau ilgstoši atrodas likumsargu un bāriņtiesas redzeslokā. Vakar, dienas pirmajā pusē policisti saņēma līdz šim pirmo iesniegumu par iespējamo dzīvnieka atstāšanu likteņa varā.

“Darbinieki paviesojās adresē vakar vakarā. Atkārtoti ekipāža piebrauca arī šorīt, bet konstatēt vai iekšā atrodas ķepainis neizdevās, aiz durvīm valdīja klusums. Situācija atrisinājās šodien pēcpusdienā, kad viens no suņa saimniekiem tomēr ieradās mājvietā. Kaimiņi stāsta, ka dzīvnieks īsi pirms vieniem jau bija redzēts ārā, kāda vīrieša pavadībā. Uzskatot, ka šāda situācija tik un tā nav pieņemama un var atkārtoties jebkurā brīdī, cilvēki iesniegumus policijā negrasās atsaukt,” teic Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis.

“Pēc Valsts policijas rīcībā esošās informācijas ši gada 15. februārī, šo adresi apsekojuši pārstāvji no Pārtikas un veterināra dienesta. Pārkāpumi netika konstatēti. Arī Valsts policijas Rīgas Kurzemes iecirkņa amatpersonas veica pārbaudi, kuras laikā noskaidrots, ka suns tiek aprūpēts, proti kaimiņiene šo suni gan barojusi gan arī vedusi laukā pastaigās. Attiecīgi netika konstatēti dzīvnieka turēšanas pārkāpumi. Suņa trokšņošanas iespējamais iemesls bija tādēļ, ka viņš nav radis palikt viens pats,” piebilst policijas pārstāvis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pašvaldības policijā norāda, ka saimnieks ir atbildīgs par savu mājdzīvnieku, bet likumsargi uzsver, ka katru gadījumu ir jāizvērtē un ne vienmēr būs tā, ka izdosies pierādīt ka pret dzīvnieku tiešām ir izdarīts pārkāpums. Dzīvnieku ilgstoša atstāšana gan ir viens no iemesliem pret saimnieku uzsākt lietvedību.

Līdzīgas situācijās, pirmais kas jādara lietas labā ir jāziņo par problēmu likumsargiem. Dienestiem savukārt ir jāatbrauc un jāpārbauda informācija. Nofilmētais vai kādā citā veidā piefiksētais materiāls var kalpot par pierādījumu pārkāpumam.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm