tv3.lv

Svešinieka agresijas uz ielas liecinieks vēršas policijā, bet negūst apstiprinājumu notikuma pienācīgai fiksēšanai

Viedoklis par to kā rīkoties, redzot agresiju uz ielas, dažādiem cilvēkiem ir krasi atšķirīgs – ja vieni uzskata par bezjēdzīgu iesaistīties, jo tāpat tas neko nemainīs, tad otri ir pilnīgi pārliecināti – nevienā situācijā nedrīkst palikt vienaldzīgs, vēsta “Degpunktā”.

Ričarda ieraksts sociālajos tīklos izvērtās par plašu diskusiju un arī asu vārdu pārmaiņu. Viņš kļuva par aculiecinieku kāda vīrieša agresijai uz ielas. Negūstot apstiprinājumu tam, ka likumsargi pienācīgi fiksējuši šo notikumu, Ričards nolēma ar pieredzēto dalīties publiski, lai pievērstu sabiedrības uzmanību un ikvienam būtu iespēja aizdomāties par paša rīcību konkrētajā situācijā.

Ričards stāsta, ka no neliela attāluma redzējis, kā vīrietis pieiet klāt uz ielas šķietami nepazīstamai sievietei, sāk viegli viņu kratīt, bužināt viņas matus un tad daiļā dzimuma pārstāvi viegli atgrūda. Ejot pa ielu, sievieti aizskārušais vīrietis turpināja skaļi lamāties, kā arī izturēties neadekvāti, bļāva virsū garāmgājējiem un Ričardam šķitis, ka tūlīt nāks klāt uzbrukt arī viņam.

Ceļš uz darbu vedis aiz šī vīrieša un viņa drauga. Ātri vien tapis skaidrs, ka svešu cilvēku aizkaršana mutiski kalpo par abu izklaidi. Ričardam radās arī aizdomas, ka viens no vīriešiem varētu būt lietojis apreibinošas vielas. Viņš abus uzrunājis, jautājot kādēļ tā rīkojas, bet agresiju saņēmis arī pret sevi. Tad nolēmis par redzēto informēt likumsargus. Ričards, ziņoja par nepieņemamu uzvedību un turpināja vīriešiem sekot, uz ko tie reaģēja ar agresiju. Ričards tobrīd lūdzis vīrieti sagaidīt policiu un likumsargu klātbūtnē izskaidroties, ja agresīvajam cilvēkam ir kādas pretenzijas.

Drīzumā pie Esplenādes Ričards pamanīja pašvaldības policijas ekipāžu un devās pie tās. Viņš sāka klāstīt situāciju, lūdzot risināt situāciju, taču likumsargi viņa teikto, kā norāda Ričards, nenoklausījās līdz galam, neļaujot viņam izklāstīt situāciju, bet gan devās tālāk.

Varbūt vīrietis vairākkārt piedzīvojis līdzīgas situācijas, kurās apkārtējiem traucējusi viņa uzvedība, tādēļ arī, pēc viņa vārdiem sakot, vairākas reizes pierādījies, ka cilvēki par viņu visu ko stāsta. Arī sociālo tīklu komentāros ne viena viena persona apgalvo, ka redzējusi vīrieti, uzvedoties agresīvi.

Likumsargi piefiksējuši abu datus un devušies prom. Ričards no vēlēšanās iesniegt iesniegumu policijai neatkāpās un to izdarīja elektroniski.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Policijā norāda, ka šajā gadījumā nekas neliecināja, ka kompānija, par ko ziņojis Ričards, ir reibumā, arī pamata aizturēt vīriešus nebija.

Ričards izprot, ka policija nevar visus aizturēt, bet uzskata, ka likumsargi attiecīgajā situācijā varēja izrādīt vismaz nedaudz vairāk intereses un nopietnāku attieksmi, būtu mierinājums, ka lietas labā kaut kas tiks darīts.

Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis skaidro, ka redzot, ka pārkāpēji dodas prom dziļāk parkā, likumsargiem nebija laika ilgi runāt, tomēr atzīst, ka šoreiz var piekrist Ričardam un policisti varēja rīkoties citādāk. Policijas darbinieks iesniegumu varēja pieņemt uzreiz notikma vietā, iespējams, varēja situāciju pilnībā atrisināt uz vietas. Spriežot pēc situācijas apraksta, Toms Sadovskis pieļauj, ka pēc iesnieguma izvērtēšanas šis pārkāpums varētu tikt klasificēts kā sīkais huligānisms. Un skaidro, ja arī uz vietas pārkāpums izvērtēts un pieņemts lēmumu par sodu, tad pārkāpējs dotos prom ar protokola papīrīti kabatā nevis tiek iesēdināts policijas auto un aizvests.

Komentējot Ričarda ierakstu sociālajos tīklos, cilvēkiem radās jautājums par to, ko šādās situācijās darīt. Vai ir jēga par to celt trauksmi, jo ir iespēja pieņemt, ka pa ielām klīst dažādi cilvēki un par katra izdarībām nav jāsauc policija?

Ričards stāsta, ka situāciju uzskatījis par nopietnu, jo redzējis aizskartās sievietes sejā bailes un domāja, ka vīrietis var kādu nopietni satraumēt. Kā arī vēlas aicināt citus apdomāt, kā viņi paši justos, ja tādā brīdī viņiem neviens no apkārtējiem nepalīdzētu, jo mēdz būt arī tā, ka situācijās, kurās kādam uzbrūk un apdraud pat dzīvību, apkārtējie izliekas, ka notiekošo neredz.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis norāda, ka ikvienā tamlīdzīgā situācijā ir jāziņo policijai, arī šis notikums policijas materiālos ir fiksēts.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm