tv3.lv

Traģiska avārija Saulkrastos: vīrieša mirstīgās atliekas no automašīnas nācās izgriezt

Saulkrastos gar priežu mežu un pludmali vijas Ainažu iela, pa kuru vakar naktī, sēžot pie “BMW” stūres, traucās kāds jauns vīrietis, nenovaldīja spēkratu un ietriecās kokā, kā rezultātā ugunsdzēsējiem no automašīnas nācās izgriezt viņa blakussēdētāja – pasažiera – mirstīgās atliekas, vēsta raidījums “Degpunktā”.

2020. gada 22. decembrī 21:20

Māris pagājušajā naktī dežurēja diennakts maiņā un savā apsarga būdiņā, Saulkrastos mierīgi skatījās televīzijas pārraides. Divdesmit minūtes pāri vienpadsmitiem viņu iztrūcināja pamatīgs troksnis. Vīrietis izgāja uz ielas un ieraudzīja nolauztu gājēju pārejas ceļa zīmi, bet tas nebija viss – desmit metrus tālāk, ap koku bija “aptinies” kāds kūpošs auto.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Mašīna brauca no Limbažu puses diezgan lielā ātrumā, varēja redzēt, ka tā mašīna bija diezgan stipri sasista. (..) Tas bija “BMW”, tā puse, kur atradās šoferis un blakussēdētājs, bija diezgan spēcīgi sasista,” stāsta Māris.

Automašīnā atradās divi vīrieši. Garāmbraucēji apstājās un steigšus zvanīja mediķiem. Ieradās arī ugunsdzēsēji, kas, izmantojot hidrauliskos instrumentus, centās cietušos atsvabināt. Ugunsdzēsēji avārijā cietušā “BMW” pasažieri izgrieza no auto apmēram 20 minūšu laikā.

“BMW” vadītājs ir vien 27 gadus vecs un joprojām atrodas ārstniecības iestādē. Blakussēdētājam, kurš no gūtajām traumām gāja bojā, bija 40 gadu.

Valsts policijas pārstāve Krista Andersone stāsta, ka saistībā ar notikušo ir uzsākts kriminālprocess par ceļu satiksmes noteikumu vai transportlīdzekļu ekspluatācijas noteikumu pārkāpšanu, ja to izdarījusi persona, kas vada transportlīdzekli, un ja tā rezultātā cietušajam nodarīti smagi miesas bojājumi, vai izraisīta cilvēka nāve.

Vadītājam draud cietumsods uz laiku līdz astoņiem gadiem un arī uz vairākiem gadiem atņemta autovadītāja apliecība. Policija vēl skaidro, vai šoferis sēdās pie stūres reibumā, taču aculieciniekam Mārim pēc redzētā par to šaubu neesot –  avarējušā “BMW” vadītājs bijis alkohola reibumā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Cik es saprotu, viņi bija lietojuši alkoholu. Tādā ātrumā tās mašīnas šeit parasti nebrauc. (..) Svētki ir, un alkohols dara savējo,” uzskata aculiecinieks Māris.

Policija saka, ka pārrunas ar “BMW” vadītāju notiks, tiklīdz vīrietis atkopsies no ievainojumiem un būs spējīgs sniegt liecību.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Lai aplūkotu šo lapu, lūdzam apstiprināt, ka esi sasniedzis pilngadību. Nu, tu jau saproti... Ja vēl neesi 18 gadus vecs/-a vai nevēlies skatīt šo lapu, lūdzu izmanto iespēju pāriet uz sev piemērotu saturu!

Man ir 18+ nevēlos redzēt šo lapu