Traģiska nelaime Nirzas pagastā: tīrot aku, dzīvību zaudējis jauns puisis

Ludzas novada Nirzas pagastā kāds vīrietis, tīrot aku, zaudējis dzīvību. Mirušā tuvinieki pieļauj iespēju, ka jaunais puisis nosmacis. “Degpunktā” devās skaidrot, kādēļ nevajag pašam uzņemties uzkopt akas un, ja tomēr tas ir jādara, ko būtu nepieciešams atcerēties.

Ludzas novada Nirzas pagastā kāds vīrietis, tīrot aku, iet bojā. Visticamāk, viņš saindējies ar metāna gāzi. Diemžēl Latvijā šis gadījums nav pirmais un daudzi nemaz nezina, ka kāpt iekšā akā var būt bīstami.

Aku tīrīšana un rakšana ir specializēts darbs, to vajadzētu uzticēt šā amata profesionālim. Cilvēkam bez zināšanām nevajadzētu kāpt akā, jo tas var izrādīties bīstami vai pat nāvējoši. Kāds “Degpunktā” skatītājs sazinājās ar mums, jo bojā gāja viņam pazīstams cilvēks, un viņš vēlās brīdināt ikvienu, kas nezina par iespējamiem riskiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Tur puika – nu, mazliet rūpju bērns bija, bet nu tāds normāls, kārtīgs. Iekāpa tīrīt aku, pieliecās un bija beigts. Brauca “ātrie” un policija. Man nav diagnozes, ar ko viņš nomira. Tas man ir aizdomīgi, ka viņš pieliecās un nokrita. Tas izskatās pēc saindēšanās ar tvana, nu, ne tvana, bet metāna gāzi. Sanāk pēc laikiem, ka atbrauca “ātrie”, apskatījās un izsauca glābējus, lai izvelk no akas, un izsauca arī policiju, jo bija aizdomīgs gadījums,” teic bojāgājušā paziņa Jānis.

Policija apstiprina, ka vīrieša bojāeja ir fiksēta. Tālāk notiek incidenta pārbaude. “Degpunktā” vērsās pie darba drošības un vides veselības speciālista, kurš komentē bīstamību, kāpjot akām līdzīgās tvertnēs. Cilvēkiem bez pieredzes iesaka to nedarīt.

Pirmās pazīmes, kas liecina par saindēšanos, ir reibonis, neveiklības sajūta, nekoordinētas darbības, kas nozīmē, ka cilvēks nespēj tajā mirklī pieņemt saprātīgu lēmumu. Šādos brīžos svarīgi ir atcerēties, ka arī otrs cilvēks, kas skries palīgā, var kļūt par tādu pašu upuri.

Profesionāļiem vienmēr būs speciālas iekārtas – monitori, brīdinājuma sistēmas, gāzu analizatori, kas signalizē, ja ir bīstamība kā arī maskas, aizsargtērpi un speciāls ekipējums.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm