tv3.lv

Trīs mazi bērni vairākas dienas pavada pusbadā

Trīs mazi bērni vairākas dienas atstāti vieni kopā ar tēvu, kurš nespēj viņus pienācīgi aprūpēt. Nojaušot ko nelāgu, kaimiņi ziņoja policijai. Uz Bolderāju brauca teju visi operatīvie dienesti. Diemžēl aizdomas apstiprinājās. Jau četras dienas bērni bija spiesti paši domāt, ko ēst un kā izdzīvot, stāsta TV3 raidījums “Degpunktā”.

Rīta pusē kāds vīrietis no pretējās mājas pamanīja, ka pa piektā stāva logu Mežrozīšu 43. namā bērns ir izkāries ārā pa logu, un steidza zvanīt operatīvajiem dienestiem. Pašvaldības policijas darbinieki ieradās adresē, taču dzīvokļa durvis bija ciet un neviens nevarēja tās atvērt. Likumsargiem caur durvīm izdevās sakomunicēt ar trīs maziem bērniem.

“Jautājot, kur atrodas mamma vai tētis, bērni atbildēja, ka tēvs, kuram ir invaliditāte, pēc alkohola lietošanas guļ un nekustas, savukārt māte pirms četrām dienām ir aizgājusi uz randiņu un tā arī vairs nav atgriezusies mājās,” stāsta policijā.

Izsaukti kolēģi no valsts policijas, kā arī ugunsdzēsēji, kas palīdzētu atlauzt durvis, un, protams, mediķi. Pēc tam, kad iekļūts dzīvoklī, kļuva skaidrs, ka bērnu tēvs ir stiprā alkohola reibumā un viņam pašam nepieciešama nepārtraukta aprūpe. Sieva bija tā, kas līdz šim viņu kopusi.

Notikuma vietā sastaptie kaimiņi ir pārsteigti par notikušo un līdz šim nav ģimenē manījuši problēmas: “Tur dzīvo burvīgi, kārtīgi ļaudis, daudzbērnu ģimene, tur ir jauns vīrietis pēc insulta – ratiņkrēslā. Neko sliktu par viņiem nevaru teikt, es ar viņiem komunicēju – nu, neko sliktu!”

Bērni esot divus, piecus un septiņus gadus veci. Kā noskaidrojām policijā, sieviete ne pirmo reizi nonāk bāriņtiesu redzeslokā, jau vairāki bērni viņai ir atņemti.

“Visas šīs četras dienas bērni bija pavadījuši tādā kā pusbadā. Viņi bija ledusskapī atraduši saldētus pusfabrikātus, kurus arī grauzuši. Šobrīd policisti ir pieņēmuši lēmumu bērnus šķirt no ģimenes, tomēr darbu ar ģimeni turpinās gan policija, gan bāriņtiesa,” norāda policijā.

Pie vīrieša pēc iespējas ātrāk tiks nosūtīts aprūpes darbinieks.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm