tv3.lv

“Tu vēl staigā? Nekas, viss vēl priekšā, ilgi nedzīvosi!” Strīds ar kaimiņiem liek kļūt par “alpīnistiem”

Zemeņu ielā Jelgavā slejas divas privātmājas, kuru saimnieki plēšas jau gadiem ilgi. Nesen konflikts sasniedza kulmināciju, kad viens no kaimiņiem izolēja servitūta ceļu blakus mājas iedzīvotājiem. Tagad pensionāri katru dienu kāpj pāri žogam, lai dotos uz veikalu vai pēc pasta, paralēli cenšoties problēmu risināt arī tiesā.

2019. gada 12. oktobrī 22:17

Amerikas latvietis Benjamins vairākus gadu desmitus dzīvoja ārzemēs. Tagad pensionārs ir atgriezies dzimtenē un kopā ar sievu Jelgavā grib pavadīt mierīgas vecumdienas. Tas gan viņiem joprojām nav izdevies. Strīds ar kaimiņu Artjomu par servitūta ceļa izbūvēšanu šo plānu ir izjaucis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sirmais kungs stāsta, ka brīdī, kad kaimiņš uzlika ķēdi viņu žogam, sirds augsto stresa līmeni vairs nevarēja izturēt. Viņam krasi pasliktinājās veselība, un sievai nācās saukt mediķus. Ņemot vērā, ka piekļuve mājai ir, tikai rāpjoties pāri zogam, ārstiem bija grūtības nokļūt pie slimnieka.

Benjamina sieva stāsta, ka kaimiņi arī viņu cenšas iespaidot gan emocionāli, gan fiziski. Sieviete jūtas apdraudēta pati savās mājās.

Tikmēr Artjoma sieva Elita nepiekrīt nevienam no kaimiņu apgalvojumiem. Abi pensionāri paši uzvedoties nepieklājīgi un pat fiziski darot pāri viņu suņiem, ar mērķi ģimeni terorizēt un aizbiedēt no īpašuma. Benjamins ne par ko nevēloties sadarboties, par spīti tam, ka esot piedāvāti izdevīgi nosacījumi jaunā ceļa izbūvei.

Benjamins apstiprina, ka kaimiņi piedāvājuši izbūvēt ceļu līdz pagalmam, bet tas sirmo kungu nav apmierinājis.

Ņemot vērā, ka Artjoms un Elita neatzīst Benjamina prasības – izbūvēt ceļu visā tā garumā – par adekvātām, ģimenēm nav izdevies vienoties par loģisku risinājumu. Tiesa lēma par labu jaunajai ģimenei, un aizslēgt vārtus ar ķēdēm nebija pretlikumīgi.

Jelgavas domes pārstāvji stāsta, ka papīri būvvaldē esot sakārtoti un piekļuve Benjamina mājām teorētiski nav aizšķērsota, taču servitūta ceļa kvalitāti gan likums nenosaka.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Benjamins ir pārliecināts par savu taisnību un neplāno padoties tuvākajā laikā. Viņš uzskata, ka kaimiņi rīkojas neētiski. Tiesa, tieši to pašu par pensionāru un viņa prasībām domā Artjoms un Elita. Abas puses turpinās lūgt varas iestādēm strīdu izšķirt, jo pie kopsaucēja neviens vēl nav nonācis.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm