tv3.lv

Tukumā jauniešu kompānija saņem vairāku tūkstošu eiro sodu par komandantstundas un pašizolācijas neievērošanu, kā arī braukšanu bez vadītāja apliecības

Pagājušajā naktī Tukuma policija sodījusi jauniešu kompāniju, kura pārkāpusi virkni noteikumu, tostarp par komandantstundas neievērošanu, braukšanu bez vadītāja apliecības un pašizolācijas prasības pārkāpumu.

2021. gada 2. janvārī 17:18

Valsts policijā aģentūru LETA informēja, ka Tukumā policisti pagājušajā naktī īsi pēc plkst.22 apturējuši kādu jauniešu kompāniju, kura turpinājusi pārvietoties savā transportlīdzeklī, neskatoties uz šī brīža komandantstundas ierobežojumiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kārtības sargi konstatēja, ka transportlīdzekļa vadītājam nav iegūta vadītāja apliecība, par ko viņš saņēmis 400 eiro sodu. Kā arī, ņemot vērā, ka persona atradusies ārpus mājās pēc plkst.22, papildus tika piemērots vēl 200 eiro sods.

Tāpat minētajā automašīnā atradās vēl trīs pasažieri, kuri bija iereibuši un pat izrādīja agresivitāti pret policistiem, tādēļ viens saņēma 300 eiro sodu, bet divi – 1500 eiro sodu. Tāpat, skaidrojot apstākļus, izrādījās, ka vienam no pasažieriem ir jāatrodas pašizolācijā, līdz ar to šai personai piemērots vēl papildu 1200 eiro liels sods.

Vakar Strenču novadā policija saņēma informāciju par iespējamu pulcēšanos. Pārbaudot informāciju, likumsargi konstatēja, ka kādā dzīvoklī atrodas vairākas personas ne no vienas mājsaimniecības, kā arī notiek kopīga alkohola lietošana. Ņemot vērā apstākļus, personu attieksmi un rupjos pārkāpumus, šajā gadījumā sešām personām piemērots sods 2000 eiro apmērā.

Vēl Vidzemes reģionā fiksēti divi gadījumi, kad personas, kuras atradušās ar savām automašīnām ārpus dzīvesvietas pēc plkst.22, nav pakļāvušās policistu likumīgajām prasībām apturēt transportlīdzekli un sākušas bēgšanu. Valsts policijā norādīja, ka bēgšana nav izdevusies. Vienā gadījumā bēgošajā automašīnā atradušās četras personas, kā arī izrādījies, ka transportlīdzekļa vadītājs bija sēdies pie stūres bez transportlīdzekļa vadītāja tiesībām un 2,4 promiļu reibumā. Autovadītājam piemērots 2000 eiro sods, bet katram pasažierim – pa 1000 eiro.

Aizvadītajā naktī ir fiksēti arī vairāki gadījumi, kad iedzīvotāji ir izturējušies agresīvi pret policijas darbiniekiem. Vēloties veikt datu pārbaudi, personas atteikušās izpaust savus datus, tādējādi nepakļaujoties policistu likumīgajām prasībām un arī veikuši fizisku pretošanos. Saistībā ar šiem gadījumiem uzsākti administratīvā pārkāpuma procesi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ir arī fiksēti vairāki uzbrukumi policijas darbiniekiem, kas beigušies bez smagām sekām, bet par notikušo ir sākti kriminālprocesi.

Jau ziņots, ka kopumā naktī no 1.janvāra uz 2.janvāri komandatstundas kontroles pasākumos pārbaudītas 4158 personas. Saistībā ar komandantstundas ierobežojumu neievērošanu policija sākusi 725 administratīvos procesus, kā arī fiksēti vēl 178 pārkāpumi, par kuriem tiks vēl sākti administratīvie procesi. Savukārt vēl 1319 gadījumos doti preventīvi norādījumi.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm